Dziś mamy 16 października 2019, środa, imieniny obchodzą:

19 września 2019

Ćwiczenia na terenie Urzędu Miejskiego. Wspólna akcja służb mundurowych

fot. Gmina Szubin

fot. Gmina Szubin

18 września 2019 r. na terenie Urzędu Miejskiego w Szubinie przeprowadzone zostały # ćwiczenia obronne pk. „KOBRA-19”, organizowane przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią przy współpracy służb mundurowych oraz jednostek samorządu terytorialnego powiatu nakielskiego.

W ćwiczeniu brali udział Starosta Nakielski, Burmistrz Szubina wraz ze swoimi służbami, Komenda Powiatowa PSP w Nakle nad Notecią oraz Komenda Powiatowa Policji w Nakle nad Notecią, we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, Samodzielnym Pododdziałem Kontrterrorystycznym Policji i Zespołem Negocjatorów Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Scenariusz ćwiczeń zakładał napaść na pracowników Urzędu przez uzbrojonych napastników. Jeden z nich ranił pracownice Biura Obsługi Klienta nożem, natomiast drugi zabarykadował się w Sali Konferencyjnej, zabierając ze sobą zakładnika.

Równocześnie ewakuowano pracowników Urzędu do SzDK, a pomocy medycznej poszkodowanym udzielili strażacy. Do akcji uwalniania porwanego zaangażowany został negocjator policyjny, a w kolejnej fazie Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji.

Celem ćwiczenia między innymi, było sprawdzenie stanu przygotowania kadry kierowniczej pracowników bezpośrednio wykonujących zadania obronne, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego w jednostkach samorządu terytorialnego do wykonywania zadań operacyjnych oraz zadań związanych z  funkcjonowaniem Systemu Stałych Dyżurów.

Przeprowadzone działania oraz podjęte podczas akcji decyzje zostały omówione po ćwiczeniu przez przedstawicieli służb mundurowych i jednostek samorządu Powiatu Nakielskiego uczestniczących w działaniu.

materiał: Gmina Szubin

Oceń artykuł: 6 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (17)

  Tata, w dniu 19-09-2019 22:50:20 napisał:

  Ośmieszacie nas. Róbcie takie rzeczy, ale się nie chwalcie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 1 (7)

  Robert, w dniu 20-09-2019 12:33:25 napisał:

  Takie ćwiczenia mają sens,bo przygotowują osoby potencjalnie zagrożone do odpowiedniego zachowania!Im więcej potu na ćwiczeniach tym mniej krwi w boju,tak jest w wojsku i śmiało można to ćwiczyć na codzień.Pozdrawiam czytających!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  Tata, w dniu 20-09-2019 18:17:00 napisał:

  Róbcie takie rzeczy napisałem wyraźnie! Ale na co ta cała biba medialna wokół? Chleba z tego nie przybędzie.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  a., w dniu 20-09-2019 18:29:57 napisał:

  Super ćwiczenie.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  bor, w dniu 21-09-2019 05:51:58 napisał:

  każe im na ziemie a te już nogi rozkładają bu heheheheh

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Narożniki
Naczepa platforma
Pokój dzienny/ jadalnia
Masaż leczniczy
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Baterie
od 0,90PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)