Dziś mamy 26 października 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

26 września 2020

"Chory z urojenia". Premiera nowego spektaklu szubińskiego Teatru Meandry

fot. archiwum

fot. archiwum

28 i 29 września o godz. 18:00 w auli I Liceum# Ogólnokształcącego w Szubinie odbędzie się premiera nowego spektaklu szubińskiego Teatru Meandry pt. Chory z urojenia. Przez kilka miesięcy aktorzy teatru wraz z reżyserem Arlettą Jagodzińską pracowali na podstawie dramatu Moliera.

Uwielbiana przez widzów, nieschodząca z afisza od ponad piętnastu lat, ogromnie śmieszna
i wiecznie aktualna klasyczna komedia Moliera w najbliższy poniedziałek przedstawiana w Szubinie! Francuski mistrz gatunku obśmiewa w niej ludzką głupotę, zacofanie, obłudę i podłość. Ukazuje świat, w którym wszyscy są chorzy, tuszując w ten sposób swój smutek, czy swoją samotność.

W rolę bohaterów spektaklu wcielą się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego
im. St. Wyspiańskiego w Szubinie: Julia Stodolna, Gabriela Siuchnińska, Svetlana Ashikhmina, Oliwia Łukomska, Dagmara Pachacz, Piotr Wekwerth, Weronika Kruszka, Anna Garstecka, Natalia Konopczyńska, Lidia Kulpińska. Akustykiem będzie Adrian Haus, uczeń klasy III I LO w Szubinie.

Spektakl jest efektem wielomiesięcznej pracy reżysera i aktorów. Młodzież, przygotowując się do premiery, brała udział w warsztatach prowadzonych przez Jolantę Litwin-Sarzyńską z Teatru Syrena w Warszawie. Spektakl współfinansowany jest przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią
oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Liceum w Szubinie.

W związku z zagrożeniem epidemicznym na terenie wydarzenia obowiązuje reżim sanitarny oraz obowiązek zasłaniania nosa i ust. Wejście na wydarzenie tylko za okazaniem zaproszenia.

Materiał: Arletta Jagodzińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)