Dziś mamy 18 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

26 maja 2016

Byli doskonale przygotowani do konkursu

fot. Gimnazjum w Rynarzewie

fot. Gimnazjum w Rynarzewie

W środę 25 maja w Gimnazjum w Rynarzewie odbyła się XV edycja powiatowego #konkursu geograficznego organizowanego przez p. Dorotę Nowicką, p. Arlettę Studzińską oraz p. Hannę Wenckowską - Sänger.

W tym roku szkolnym młodzież zmierzyła się z zadaniami dotyczącymi obszaru Niżu Polskiego. Konkurs poprowadziły uczennice klasy III A: Aleksandra Kotolińska, Iwona Lisewska oraz Natalia Deja. Dyrektor Janusz Nowakowski powitał zebranych uczniów i nauczycieli. Szereg zadań, jakie uczniowie wykonali, potwierdził ogromną wiedzę i umiejętności geograficzne, jakimi młodzież dysponuje. Zsumowane punkty za odpowiedzi na pytania quizowe, rozwiązany test, rozpoznanie obiektów na zdjęciach i album wykonany jesienią w pierwszej części konkursu, nie wyłoniły zwycięzcy. Konieczna była dogrywka. Emocje towarzyszące tejże były ogromne, a wiedza uczniów tak duża, że Jury ostatecznie podjęło decyzję o przyznaniu miejsc ex aequo. Przed oficjalnym ogłoszeniem wyników organizatorzy zaprosili młodzież i ich opiekunów do biblioteki, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek ufundowany przez Dyrektora i Radę Rodziców Gimnazjum w Rynarzewie.

Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce - Klaudia Motyka, Piotr Hotlaś z Gimnazjum w Mycielewie oraz Dawid Gelert, Jakub Masiak z Gimnazjum nr 1 w Szubinie,

III miejsce - Nicole Krzyżaniak, Agata Szarwark z Gimnazjum w Kcyni.

Jury postanowiło nagrodzić wyróżnieniem zespół, który w pierwszej części konkursu wykonał najlepszy album o Niżu Polskim. Wyróżnienie otrzymały: Kinga Kantorska i Patrycja Przybylska z Gimnazjum nr 2 w Szubinie.

Dyrektor Janusz Nowakowski wręczył nagrody książkowe i dyplomy wymienionym uczniom, a nauczycielom podziękowania. Nie zabrakło serdecznych słów oraz podkreślenia faktu, że młodzież była wyśmienicie przygotowana do konkursu - kolejne miejsca różniły się od siebie pojedynczymi punktami.

Materiał: Gimnazjum w Rynarzewie

Oceń artykuł: 12 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Budowa magazynów
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Podstawowe szkolenie łączników i zwiadowców. Zajęcia w Kowalewku

W ramach rocznego planu pracy zatwierdzonego przez #Komendę Jednostki w Kowalewku trwają zajęcia z zakresu budowy i obsługi motocykli typu Honda 125 SL, a także qadów Yamaha Grizzly 550.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Chorych na Hemofilię. Zaburzenia krzepnięcia krwi

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień# Chorych na Hemofilię.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed niechcianymi wiadomościami. Nowe zabezpieczenia

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni świadczący #usługi SMS podłączyli się do systemu telegraf.cert.pl, służącego do przekazywania wzorca fałszywej wiadomości SMS. Dzięki czemu blokowane będą oszukańcze wiadomości SMS, które są zgodne z przygotowanymi przez CSIRT NASK wzorcami.

(czytaj więcej)
0

Nowe znaki w Brzózkach. Pozwolą ocalić niejedno kocie życie

Nowa droga w Brzózkach, a nasze koty #mają stare nawyki. Nie są przyzwyczajone do większych szybkości pojazdów. Dlatego znaki ostrzegawcze może pozwolą ocalić nie jedno kocie życie.

(czytaj więcej)