Dziś mamy 26 października 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 września 2020

Był pewien, że kierowca ma sądowy zakaz wsiadania za kierownicę. Nie mylił się

Policjantem jest się cały czas, a nie tylko podczas pełnionej służby. Przykładem jest #mrotecki funkcjonariusz, który w czasie wolnym od służby zatrzymał kierowcę prowadzącego auto wbrew sądowemu zakazowi. O losach 38-latka zdecyduje sąd.

Policjant prewencji z komisariatu w Mroczy w minioną sobotę (19.09.20) przebywając w Więcborku zauważył znanego służbowo 38-latka, który prowadził opla. Kilka miesięcy wcześniej podczas służby funkcjonariusz zatrzymywał mężczyznę, kiedy ten prowadzi auto pijany, dlatego był pewien, że kierowca ma sądowy zakaz wsiadania za kierownicę.

W związku z ujawnionym przestępstwem policjant pojechał za oplem, po kilku kilometrach wyprzedził go i zatrzymał, a na miejsce wezwał patrol więcborskiego posterunku. Przebyli na miejsce mundurowi sprawdzili personalia 38-latka w policyjnej bazie. Wtedy potwierdziło się, że mieszkaniec Mroczy ma zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Po wykonaniu niezbędnych czynności 38-latek został zwolniony, a auto które prowadzić odholowane.

Niebawem mężczyzna usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w okresie obowiązywania sądowego zakazu, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie 38-latka zdecyduje sąd.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią        

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 12 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)