Dziś mamy 17 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 stycznia 2020

By ferie spędzić bezpiecznie. Uczniowie wysłuchali rad dzielnicowych

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Dzieci z klas 0-IV wysłuchały rad na temat bezpiecznego spędzania nadchodzących ferii. Z #uczniami rozmawiali szubińscy dzielnicowi mł. asp. Przemysław Błaszkowski i mł. asp. Tomasz Bukowski.

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych dzielnicowi z szubińskiego komisariatu odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Kowalewie. Mł. asp. Przemysław Błaszkowski i mł. asp. Tomasz Bukowski przeprowadzili spotkania profilaktyczne dla dzieci z klas 0-IV.

Tematem przewodnim były nadchodzące ferie i związane z nimi niebezpieczeństwa. Bardzo wiele policjanci mówili o zasadach zachowania się podczas zimowych wyjazdów przypominając, jak należy zachowywać się spędzając czas w górach, jak spędzać czas na stokach i jak bezpiecznie korzystać z zimowej aury.

Dzielnicowi pamiętali także o tych, którzy z różnych powodów pozostaną w czasie ferii w domach. Mundurowi przypominali im, aby w sytuacji nieobecności rodziców nie wpuszczać do mieszkań nieznajomych oraz by z rozsądkiem korzystać z sieci internetowej.

Nie zabrakło też kilku słów na temat zasad bezpiecznego przemieszczania się po trasach szczególnie w porze wieczorowo-nocnej.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie skuteczności hamowania
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Botox
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Kwasy...
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)