Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

04 maja 2022

Biało-czerwone zajęcia w muzeum. Spotkanie przedszkolaków

fot. Muzeum Ziemi Szubińskiej

fot. Muzeum Ziemi Szubińskiej

W czwartek, 28 kwietnia 2022 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna odbyło się# spotkanie dla przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola nr.2 w Szubinie.
W spotkaniu brały udział „Biedronki, Pszczółki, Skrzaty, Smerfy, Jeżyki i Tygryski” wraz z opiekunkami oraz dyrektor przedszkola Ireną Mastalerz. Spotkanie miało na celu przedstawienie symboli narodowych Polski oraz krótkiej historii naszego kraju.
 
Przedszkolaki miały szanse wykazać się wiedzą o Polsce, znajomością barw narodowych i godła. Nie zabrakło też wiedzy
geograficznej, matematyki i języka polskiego, dzięki której dzieci zaprezentowały naszych sąsiadów. Na początku spotkania, uroczyście zaczęliśmy od odśpiewania hymnu Polski. Następnie kustosz muzeum dr Kamila Czechowska, zachęcając do aktywnego udziału, dopytywała dzieci o symbole narodowe. Dzięki zaangażowaniu opiekunek, większość przedszkolaków była ubrana w barwy narodowe, co pozwoliło stworzyć żywą flagę. Znajomość liter, również się przydała m.in. do ułożenia napisu „POLSKA”.
 
Następnie dzieci przypomniały sobie sąsiadów naszego kraju, poznały granice, które same wytyczały na mapie Polski. Na zakończenie spotkań, dyrektor muzeum, pokazała, że symbole narodowe używane są również podczas ważnych wydarzeń sportowych i nie tylko. Zachęciła także do wywieszenia flagi przy naszych domach z okazji zbliżających się świąt majowych. Każda z grup chętnie brała udział w żywej lekcji a wiedza, którą posiadają w tak młodym wieku, powinna być wzorem dla starszych kolegów.
 
Materiał: Zuzanna Glapa
Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)