Dziś mamy 3 lipca 2025, czwartek, imieniny obchodzą:

17 lutego 2025

Dzień Służby Cywilnej. Codziennie dla obywateli

17 lutego to Dzień Służby Cywilnej – obchodzone # po raz drugi święto, upamiętniające uchwalenie pierwszej ustawy o państwowej służbie cywilnej z 1922 roku. Jednak przede wszystkim jest to dzień wszystkich urzędników i pracowników, zatrudnionych w ponad 1700 urzędach w całej Polsce.

Zatrudnieni w służbie cywilnej na co dzień zapewniają zawodowe, rzetelne, bezstronne i politycznie neutralne realizowanie zadań państwa – od Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, przez ministerstwa, urzędy centralne, wojewódzkie, morskie, górnicze, administrację skarbową, aż do administracji rządowej szczebla powiatowego. W całej Polsce jest to grupa blisko 120 tysięcy osób, wśród której 73% to kobiety, a 23% to mężczyźni.

Pracownicy i urzędnicy służby cywilnej, realizują zadania we wszystkich departamentach, biurach i na wszystkich szczeblach. Nadzorują i kreują działania mające na celu dobro i zdrowie obywateli.

O służbie cywilnej
Służba cywilna to przede wszystkim ludzie - członkowie korpusu służby cywilnej. Naszym zadaniem jest zapewnienie sprawnego funkcjonowania administracji rządowej, niezależnie od sytuacji politycznej i zmian rządów.

Praca w służbie cywilnej
Kto może dołączyć do korpusu służby cywilnej? Zależy nam na profesjonalistach, dlatego przyszli członkowie korpusu muszą przejść procedurę kwalifikacyjną, która wyłoni najlepszych - fachowców w swoich dziedzinach, mających predyspozycje do pracy w administracji, rzetelnych, lojalnych wobec państwa i życzliwych dla obywatela.

materiał: gov.pl

Oceń artykuł: 19 17

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (10)

    Mundurowy emeryt, w dniu 18-02-2025 11:47:02 napisał:

    A są wolne wakaty ?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Budowa magazynów
Rejestracja BDO
500PLN
KOBIZE
500PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Jak bezpiecznie przetrwać upały? Narażone dzieci i osoby starsze

Wg prognoz pogody, przed nami upalne dni.# Wraz ze wzrostem temperatury rośnie ryzyko odwodnienia i przegrzania organizmu. Wysokie temperatury są niezwykle niebezpieczne dla osób starszych i dzieci, jednak wszyscy powinniśmy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa podczas upału.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjna akcja. "Zapnij pasy– poczuj uścisk bezpieczeństwa"

Wakacje to czas nasilonych wyjazdów rodzinnych#. W trosce o bezpieczeństwo podróżnych Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis SA - operatorem komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network SA, począwszy od 27 czerwca do 31 sierpnia 2025 r., będzie prowadziło akcję pn. ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Wspomnienie Matki Bożej Licheńskiej. Zaplanowano centralne uroczystości

W środę, 2 lipca przypada liturgiczne wspomnienie #Matki Bożej Licheńskiej – czczonej jako Matka Pocieszenia i Opiekunka rodzin oraz cierpiących.

(czytaj więcej)
0

Ubezwłasnowolnienie całkowite i częściowe. Kiedy i jak stosować?

Ubezwłasnowolnienie to instytucja prawna przewidziana #w polskim prawie, mająca na celu ochronę osoby, która z powodu zaburzeń psychicznych lub innej poważnej niezdolności nie jest w stanie samodzielnie kierować swoim postępowaniem. Ma ono na celu ochronę interesów osoby ubezwłasnowolnionej, a nie jej karanie czy dyskryminowanie. Może dotyczyć m.in. osób z chorobami psychicznymi, upośledzeniem umysłowym, uzależnieniami czy schorzeniami neurodegeneracyjnymi (np. zaawansowana demencja), które w znacznym stopniu umożliwiają świadome kierowanie swoim zachowaniem.

(czytaj więcej)