Dziś mamy 3 lipca 2025, czwartek, imieniny obchodzą:

23 maja 2025

Taneczny przegląd. Wystąpiło dziesięć przedszkolnych zespołów

fot. Archiwum Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie

fot. Archiwum Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie

Dnia 22 maja 2025 roku w # Szubińskim Domu Kultury odbył się Gminny Przegląd Tańców Polskich i Regionalnych „Tanecznym krokiem przez Polskę”.

Celem przeglądu była popularyzacja tańców polskich i regionalnych oraz stwarzanie dzieciom i placówkom możliwości zaprezentowania umiejętności tanecznych i choreograficznych. Na scenie zaprezentowało się 10 zespołów tanecznych z różnych placówek oświatowych z Gminy Szubin: Odziały przedszkolne „Smerfy”, „Muminki”, „Minionki” przy Szkole Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Turze Niepubliczne Przedszkole SŁONECZKO w Szubinie, grupy: „Delfinki” i „Sówki” Samorządowe Przedszkole nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie, grupy: „Biedronki”, „Muchomorki”, „Misie”, „Smefry” i „Motylki” Organizatorem Gminnego Przeglądu Tańców Polskich i Regionalnych było Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie przy współpracy Szubińskiego Domu Kultury. Umiejętnością tanecznym z zainteresowaniem przyglądali się zaproszeni goście.

Nauczycielki przygotowujące dzieci do występu wykazały dużą inwencję w zakresie strojów i układów tanecznych. Wśród zaprezentowanych tańców i układów tanecznych mieliśmy okazję zobaczyć między innymi: Poloneza, Kukułeczkę, Zasiali górale owies, Szot- taniec Warmii i Mazur, Koziorajka, Krakowiak, Polka, Przepióreczka, Czarna kura- taniec kujawski. Grozik.

Uczestnicy wzajemnie się dopingowali, nagradzali brawami poszczególne występy, a przy tym dobrze się bawili. Po występach przedszkolaków swoje umiejętności taneczne zaprezentował zespół taneczny Baza Tańca pod kierunkiem pani Karoliny Witkowskiej. Nagrodą za udział w Gminnym Przeglądzie Tańców Polskich i Regionalnych były upominki i dyplomy dla wszystich uczestników.

materiał: Monika Dropińska, Monika Stypczyńska, Helena Pakuła

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak bezpiecznie przetrwać upały? Narażone dzieci i osoby starsze

Wg prognoz pogody, przed nami upalne dni.# Wraz ze wzrostem temperatury rośnie ryzyko odwodnienia i przegrzania organizmu. Wysokie temperatury są niezwykle niebezpieczne dla osób starszych i dzieci, jednak wszyscy powinniśmy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa podczas upału.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjna akcja. "Zapnij pasy– poczuj uścisk bezpieczeństwa"

Wakacje to czas nasilonych wyjazdów rodzinnych#. W trosce o bezpieczeństwo podróżnych Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis SA - operatorem komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network SA, począwszy od 27 czerwca do 31 sierpnia 2025 r., będzie prowadziło akcję pn. ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Wspomnienie Matki Bożej Licheńskiej. Zaplanowano centralne uroczystości

W środę, 2 lipca przypada liturgiczne wspomnienie #Matki Bożej Licheńskiej – czczonej jako Matka Pocieszenia i Opiekunka rodzin oraz cierpiących.

(czytaj więcej)
0

Ubezwłasnowolnienie całkowite i częściowe. Kiedy i jak stosować?

Ubezwłasnowolnienie to instytucja prawna przewidziana #w polskim prawie, mająca na celu ochronę osoby, która z powodu zaburzeń psychicznych lub innej poważnej niezdolności nie jest w stanie samodzielnie kierować swoim postępowaniem. Ma ono na celu ochronę interesów osoby ubezwłasnowolnionej, a nie jej karanie czy dyskryminowanie. Może dotyczyć m.in. osób z chorobami psychicznymi, upośledzeniem umysłowym, uzależnieniami czy schorzeniami neurodegeneracyjnymi (np. zaawansowana demencja), które w znacznym stopniu umożliwiają świadome kierowanie swoim zachowaniem.

(czytaj więcej)