Dziś mamy 3 lipca 2025, czwartek, imieniny obchodzą:

16 kwietnia 2025

Pożegnanie druha Romana Kitkowskiego. Ostatnia strażacka warta

fot. LZ

fot. LZ

We wtorek, 15 kwietnia 2025 roku, na cmentarzu #parafialnym w Chomętowie odbyło się uroczyste pożegnanie śp. dh. Romana Kitkowskiego – wieloletniego prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsoszu, oddanego społecznika, strażaka z powołania i człowieka głęboko zaangażowanego w życie swojej lokalnej społeczności.

Ceremonię pogrzebową poprowadzili diecezjalny kapelan strażaków ks. Roman Michalski oraz proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chomętowie ks. Ronald Ruks. W ostatniej drodze śp. Romanowi towarzyszyły liczne delegacje strażaków z całej gminy Szubin oraz sąsiedniej gminy Żnin, a także rodzina, przyjaciele, sąsiedzi i przedstawiciele lokalnych instytucji.

Przemówienia, które padły tego dnia, stanowiły świadectwo bogatego życia i nieocenionego wkładu, jaki Roman Kitkowski wniósł w życie wspólnoty.

Dh Roman Kitkowski urodził się 20 kwietnia 1962 roku w Żędowie. Był rolnikiem z zamiłowania, od młodości prowadził własne gospodarstwo rolne w Wąsoszu. Od 11 września 1982 roku dzielił życie z żoną Jolantą, z którą wychował troje dzieci: Judytę, Monikę i Michała. Oprócz życia rodzinnego i zawodowego, ogromną część swojej energii i serca poświęcił działalności społecznej – przede wszystkim w strukturach OSP oraz parafii. Pod jego kierownictwem jednostka OSP Wąsosz przeszła prawdziwą transformację. Remiza zyskała nowe życie, a szeregi strażackie – nowe pokolenie ochotników. Jego determinacja, pracowitość i skromność stanowiły przykład dla innych. Za swą służbę i działalność społeczną został wielokrotnie uhonorowany, m.in. srebrnym Krzyżem Zasługi oraz medalami za zasługi dla pożarnictwa.

Uroczystość zakończyły strażackie syreny – ostatni dźwięk oddany druhowi Romanowi w hołdzie za jego lata służby. Tego dnia nie żegnano tylko prezesa, radnego czy rolnika – żegnano człowieka, który przez całe swoje życie żył dla innych.

Cześć Jego pamięci.

Oceń artykuł: 72 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Budowa magazynów
Audyt środowiskowy
3000PLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Jak bezpiecznie przetrwać upały? Narażone dzieci i osoby starsze

Wg prognoz pogody, przed nami upalne dni.# Wraz ze wzrostem temperatury rośnie ryzyko odwodnienia i przegrzania organizmu. Wysokie temperatury są niezwykle niebezpieczne dla osób starszych i dzieci, jednak wszyscy powinniśmy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa podczas upału.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjna akcja. "Zapnij pasy– poczuj uścisk bezpieczeństwa"

Wakacje to czas nasilonych wyjazdów rodzinnych#. W trosce o bezpieczeństwo podróżnych Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis SA - operatorem komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network SA, począwszy od 27 czerwca do 31 sierpnia 2025 r., będzie prowadziło akcję pn. ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Wspomnienie Matki Bożej Licheńskiej. Zaplanowano centralne uroczystości

W środę, 2 lipca przypada liturgiczne wspomnienie #Matki Bożej Licheńskiej – czczonej jako Matka Pocieszenia i Opiekunka rodzin oraz cierpiących.

(czytaj więcej)
0

Ubezwłasnowolnienie całkowite i częściowe. Kiedy i jak stosować?

Ubezwłasnowolnienie to instytucja prawna przewidziana #w polskim prawie, mająca na celu ochronę osoby, która z powodu zaburzeń psychicznych lub innej poważnej niezdolności nie jest w stanie samodzielnie kierować swoim postępowaniem. Ma ono na celu ochronę interesów osoby ubezwłasnowolnionej, a nie jej karanie czy dyskryminowanie. Może dotyczyć m.in. osób z chorobami psychicznymi, upośledzeniem umysłowym, uzależnieniami czy schorzeniami neurodegeneracyjnymi (np. zaawansowana demencja), które w znacznym stopniu umożliwiają świadome kierowanie swoim zachowaniem.

(czytaj więcej)