Wizyta na komisariacie. Przedszkolaki zobaczyły radiowóz

fot. KPP Nakło
Przedszkolaki odwiedziły funkcjonariuszy w # Komisariacie Policji w Szubinie. Najmłodsi mieli okazję zapoznać się z pracą mundurowych, zobaczyć policyjny radiowóz oraz wysłuchać pogadanki na temat bezpieczeństwa. Spotkania odbyły się w bardzo miłej atmosferze, a atrakcje przygotowane przez mundurowych były powodem wielu uśmiechów i radości.
We wtorek i w środę (13-14.05) w murach szubińskiej jednostki policji gościły dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie. Grupy przedszkolaków „Motylki”, „Żabki”, „Pszczółki” i „Biedronki” miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca policjantów z poszczególnych wydziałów.
Gości w murach Komisariatu Policji w Szubinie przywitali kierownik rewiru dzielnicowych st. asp. Krystian Fojutowski oraz dzielnicowi st. asp. Damian Ziółkowski i st. sierż. Mikołaj Majewski. Funkcjonariusze oprowadzili najmłodszych po całej jednostce i zapoznali z pracą mundurowych z wielu wydziałów. Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się policjant służby kryminalnej oraz dopytały dlaczego chodzi on bez munduru. Goście zaznajomili się również ze stanowiskiem kierowania oraz pracą dyżurnego.
Funkcjonariusze przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Stróże prawa omówili prawidłowe zachowanie w rejonie przejść dla pieszych oraz inne aspekty związane z odpowiednim postępowaniem w rejonie ulicy.
Najwięcej uśmiechu sprawiła szansa obejrzenia od środka policyjnego radiowozu. Równie dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość zrobienia pamiątkowych odcisków palców.
Do najmłodszych kilka słów skierował również Komendant Komisariatu Policji w Szubinie – kom. Dariusz Pezacki oraz wręczył gościom pamiątkowe odblaski.
Budowanie zaufania dzieci do policyjnego mundur od najmłodszych lat jest bardzo ważne. W przypadku wystąpienia niebezpiecznej sytuacji czy chęci otrzymania pomocy dzieci muszą wiedzieć, że policjant jest osobą, u której zawsze potrzebną pomoc otrzymają.
Całe spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze czego dowodem było wiele uśmiechów gości szubińskiej jednostki.
materiał: mł. asp. Kamil Smoliński Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria









Czytaj również
- Ubezpieczenie zdrowotne członka rodziny. Ponowne zgłoszenie
- Moc pozytywnych wrażeń. Koncert Piosenki Bajkowej
- "Gotowi, by podjąć nowe wyzwania". Pożegnanie przedszkola
- Cudowne chwile w przedszkolu. Uroczyste zakończenie roku szkolnego
- Przedszkolaki w ratuszu. Dzieci z entuzjazmem przybijały pieczątki
Jak bezpiecznie przetrwać upały? Narażone dzieci i osoby starsze

Wg prognoz pogody, przed nami upalne dni.# Wraz ze wzrostem temperatury rośnie ryzyko odwodnienia i przegrzania organizmu. Wysokie temperatury są niezwykle niebezpieczne dla osób starszych i dzieci, jednak wszyscy powinniśmy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa podczas upału.
(czytaj więcej)Wakacyjna akcja. "Zapnij pasy– poczuj uścisk bezpieczeństwa"

Wakacje to czas nasilonych wyjazdów rodzinnych#. W trosce o bezpieczeństwo podróżnych Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis SA - operatorem komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network SA, począwszy od 27 czerwca do 31 sierpnia 2025 r., będzie prowadziło akcję pn. ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa.
(czytaj więcej)Wspomnienie Matki Bożej Licheńskiej. Zaplanowano centralne uroczystości

W środę, 2 lipca przypada liturgiczne wspomnienie #Matki Bożej Licheńskiej – czczonej jako Matka Pocieszenia i Opiekunka rodzin oraz cierpiących.
(czytaj więcej)Ubezwłasnowolnienie całkowite i częściowe. Kiedy i jak stosować?

Ubezwłasnowolnienie to instytucja prawna przewidziana #w polskim prawie, mająca na celu ochronę osoby, która z powodu zaburzeń psychicznych lub innej poważnej niezdolności nie jest w stanie samodzielnie kierować swoim postępowaniem. Ma ono na celu ochronę interesów osoby ubezwłasnowolnionej, a nie jej karanie czy dyskryminowanie. Może dotyczyć m.in. osób z chorobami psychicznymi, upośledzeniem umysłowym, uzależnieniami czy schorzeniami neurodegeneracyjnymi (np. zaawansowana demencja), które w znacznym stopniu umożliwiają świadome kierowanie swoim zachowaniem.
(czytaj więcej)