Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

14 marca 2019

Bezpłatne szkolenia w ZUS-ie. Zostały jeszcze wolne miejsca

fot. archiwum

fot. archiwum

Oddział ZUS w Bydgoszczy zaprasza na bezpłatne szkolenia w # marcu.

Są jeszcze wolne miejsca na trzy szkolenia: „Rozliczenia na kontach płatników składek po wprowadzeniu prostych płatności
w ZUS”, „Prawidłowość wystawiania zaświadczeń przez płatnika o zatrudnieniu i wynagrodzeniu - tzw. RP-7 dla podległych pracowników” oraz „Zasady poprawnego wypełniania i korygowania dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych”. Szkolenia odbędą się odpowiednio 20, 21 i 28 marca o godz. 9:00 w siedzibie Oddziału w Bydgoszczy ul. Św. Trójcy 33 sala 027. Zapisy na szkolenia pod nr. tel. 52 34-18-157, e-mail katarzyna.robakowska@zus.pl

Podczas szkolenia „Rozliczenia na kontach płatników składek po wprowadzeniu prostych płatności w ZUS” omówione zostaną m.in. zasady podziału jednej wpłaty na Fundusze, zasady rozliczania składek.

W trakcie szkolenia „Prawidłowość wystawiania zaświadczeń przez płatnika o zatrudnieniu i wynagrodzeniu - tzw. RP-7 dla podległych pracowników” eksperci wyjaśnią:
• obowiązek sporządzania i zakres Rp-7,
• wymogi formalne oraz część kadrowa Rp-7,
• zasady wypełniania tabeli wynagrodzeń,
• Rp-7 dla przekraczających limity wynagrodzeń,
• załączniki.

Natomiast podczas szkolenia „Zasady poprawnego wypełniania i korygowania dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych” omówione zostaną:
• zgłoszenie do ubezpieczeń - kiedy korekta a kiedy ponowne zgłoszenie,
• zmiana danych identyfikacyjnych,
• zmiana pozostałych danych,
• korekta dokumentów rozliczeniowych: RSA, kiedy wyzerowanie a kiedy wycofanie raportu; ustalenie i rozliczenie 30-krotności, zmiana kodu w trakcie miesiąca, zgon ubezpieczonego,
• zamawianie replik.

materiał: Krystyna Michałek 

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
999PLN PROMOCJAPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Krzesło młodzieżowe
Deska elewacyjna
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Masaż leczniczy
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Lipoliza injekcyjna
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)