Dziś mamy 19 lipca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

14 marca 2019

Bezpłatne szkolenia w ZUS-ie. Zostały jeszcze wolne miejsca

fot. archiwum

fot. archiwum

Oddział ZUS w Bydgoszczy zaprasza na bezpłatne szkolenia w # marcu.

Są jeszcze wolne miejsca na trzy szkolenia: „Rozliczenia na kontach płatników składek po wprowadzeniu prostych płatności
w ZUS”, „Prawidłowość wystawiania zaświadczeń przez płatnika o zatrudnieniu i wynagrodzeniu - tzw. RP-7 dla podległych pracowników” oraz „Zasady poprawnego wypełniania i korygowania dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych”. Szkolenia odbędą się odpowiednio 20, 21 i 28 marca o godz. 9:00 w siedzibie Oddziału w Bydgoszczy ul. Św. Trójcy 33 sala 027. Zapisy na szkolenia pod nr. tel. 52 34-18-157, e-mail katarzyna.robakowska@zus.pl

Podczas szkolenia „Rozliczenia na kontach płatników składek po wprowadzeniu prostych płatności w ZUS” omówione zostaną m.in. zasady podziału jednej wpłaty na Fundusze, zasady rozliczania składek.

W trakcie szkolenia „Prawidłowość wystawiania zaświadczeń przez płatnika o zatrudnieniu i wynagrodzeniu - tzw. RP-7 dla podległych pracowników” eksperci wyjaśnią:
• obowiązek sporządzania i zakres Rp-7,
• wymogi formalne oraz część kadrowa Rp-7,
• zasady wypełniania tabeli wynagrodzeń,
• Rp-7 dla przekraczających limity wynagrodzeń,
• załączniki.

Natomiast podczas szkolenia „Zasady poprawnego wypełniania i korygowania dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych” omówione zostaną:
• zgłoszenie do ubezpieczeń - kiedy korekta a kiedy ponowne zgłoszenie,
• zmiana danych identyfikacyjnych,
• zmiana pozostałych danych,
• korekta dokumentów rozliczeniowych: RSA, kiedy wyzerowanie a kiedy wycofanie raportu; ustalenie i rozliczenie 30-krotności, zmiana kodu w trakcie miesiąca, zgon ubezpieczonego,
• zamawianie replik.

materiał: Krystyna Michałek 

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Budowa hal
Deska elewacyjna
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Botox zmarszczki lwie
Produkty instax
od 37,90PLN
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)