Dziś mamy 15 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

16 września 2019

Bezpieczna droga do szkoły. Spotkanie z szubińskim dzielnicowym

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Szubiński dzielnicowy, mł. asp. Damian Ziółkowski podczas spotkania z # uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 opowiadał o tym, jak bezpiecznie i zgodnie z przepisami korzystać z dróg. W spotkaniu uczestniczył także przedstawiciel szubińskiej „Mrówki”, który przyniósł dla dzieci prezenty.

Z myślą o bezpieczeństwie dzieci, które prawie każdego dnia pokonują wiele ulic w drodze do szkoły, mł. asp. Damian Ziółkowski spotkał się z uczniami z klas I – III miejscowej Szkoły Podstawowej nr 2.

Celem wizyty dzielnicowego było przypomnienie dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, omówienie najważniejszych przepisów dotyczących pieszych oraz wskazanie niebezpieczeństw związanych z łamaniem przepisów drogowych. Policjant przypominał, którą stroną drogi pieszy winien się przemieszczać oraz w jakich miejscach przechodzić przez jezdnię.

Dzieci dowiedziały się również, jak  ważne jest noszenie tzw. „odblasków” oraz jaką rolę one pełnią. W spotkaniu zorganizowanym w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” udział wziął także przedstawiciel PSB Mrówka z Szubina, który obdarował maluchy odblaskowymi opaskami i kolorowymi planami lekcji.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble młodzieżowe i dziecięce
Pokój dzienny/ jadalnia
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Usta - powiekszanie
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Zabieg parafinowy
Konstrukcje stalowe
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)