Dziś mamy 2 czerwca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

16 września 2019

Bezpieczna droga do szkoły. Spotkanie z szubińskim dzielnicowym

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Szubiński dzielnicowy, mł. asp. Damian Ziółkowski podczas spotkania z # uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 opowiadał o tym, jak bezpiecznie i zgodnie z przepisami korzystać z dróg. W spotkaniu uczestniczył także przedstawiciel szubińskiej „Mrówki”, który przyniósł dla dzieci prezenty.

Z myślą o bezpieczeństwie dzieci, które prawie każdego dnia pokonują wiele ulic w drodze do szkoły, mł. asp. Damian Ziółkowski spotkał się z uczniami z klas I – III miejscowej Szkoły Podstawowej nr 2.

Celem wizyty dzielnicowego było przypomnienie dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, omówienie najważniejszych przepisów dotyczących pieszych oraz wskazanie niebezpieczeństw związanych z łamaniem przepisów drogowych. Policjant przypominał, którą stroną drogi pieszy winien się przemieszczać oraz w jakich miejscach przechodzić przez jezdnię.

Dzieci dowiedziały się również, jak  ważne jest noszenie tzw. „odblasków” oraz jaką rolę one pełnią. W spotkaniu zorganizowanym w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” udział wziął także przedstawiciel PSB Mrówka z Szubina, który obdarował maluchy odblaskowymi opaskami i kolorowymi planami lekcji.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Makijaż ślubny
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Drukarki kodów kreskowych
899PLN 499PLN
Krzesło młodzieżowe
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Elewacje
Żel UV 5ml
7,50PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)