Dziś mamy 15 sierpnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

12 grudnia 2019

Bezpieczeństwo dzieci przede wszystkim. Policjanci kontrolowali auta

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Rodzice często w pośpiechu przywożąc dziecko do szkoły czy przedszkola zapominają o # właściwym zapięciu swojej pociechy w foteliku lub innym urządzeniu przytrzymującym. Czy dzieci są bezpiecznie i zgodnie z przepisami przewożone w autach, sprawdzali wczoraj w Kcyni miejscowi policjanci.

Szczególnie w godzinach rannych natężenie ruchu w rejonie placówek oświatowych jest bardzo duże. Rodzice często dowożą swoje pociechy do szkół i przedszkoli. Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych wczoraj (11.12.19) policjanci z komisariat w Kcyni sprawdzali czy dzieci przewożone są w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami.

Mundurowi kontrolowali auta pod miejskim przedszkolem oraz szkołą podstawową, zwracając uwagę czy dzieci podróżują w fotelikach bądź innych urządzeniach przytrzymujących i czy są w nich prawidłowo zapięte pasami bezpieczeństwa.

Niestety nie wszyscy skontrolowani rodzice przewozili dzieci zgodnie z przepisami. Zdarzyli się i tacy, których dzieci owszem siedziały w fotelikach, ale w ogóle nie były zapięte pasami. Rodzice ci zostali pouczeni oraz poinformowani jak wielki wpływ na bezpieczeństwo dziecka ma właściwe zapięcie pasów bezpieczeństwa podczas podróży.  

Rozmowy z kierującymi były też doskonałą okazją, aby przypominać im o właściwym przygotowaniu auta do podróży w tym przede wszystkim o oczyszczeniu szyb ze szronu i innych nalotów, które powodują ograniczenie widoczności.

Podobne kontrole będą z całą pewnością powtarzane, a wszystko to z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 9 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa hal
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Usługi transportowe
Skup i sprzedaż części
MEBLE PIOTR PASIEKA
Konstrukcje stalowe
Meble łazienkowe
Kasy fiskalne Datecs
1200PLN PROMOCJAPLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)