Dziś mamy 25 lutego 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

15 września 2019

Będzie strefa płatnego parkowania? Są takie plany

W Nakle i częściowo w Mroczy są już strefy płatnego parkowania. W Kcyni mówiło się o tym głośno # pod koniec ubiegłej kadencji, ale póki co temat ucichł. W końcu przyszedł czas na Szubin, choć to dopiero wstępny plan.

To, że samochodów z roku na rok jest coraz więcej, wiedzą chyba wszyscy. To, że w Szubinie brakuje już miejsc parkingowych, też doskonale widać, zwłaszcza w dni targowe. O to, aby chociażby na ulicy 3 Maja wprowadzić ograniczenie czasowe parkowania, apeluje Gminna Rada Seniorów. Urząd jednak ku temu się nie przychyla, ale powoli zaczyna myśleć o czymś innym...

Na sierpniowym posiedzeniu Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej wiceburmistrz Wioletta Borys Stachowiak wspomniała o planach utworzenia w mieście strefy płatnego parkowania. Czy oznacza to, że lada moment za parkowanie w Szubinie trzeba będzie zapłacić? Otóż nie. Na razie kierowcy nie muszą martwić się o to, aby w portfelu mieć zawsze jakieś „drobne”.

- Obecnie jesteśmy na etapie rozpoznawania tego zagadnienia. Nawiązaliśmy kontakt z samorządami, w których takowa strefa już funkcjonuje i które to podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w tym zakresie. W przyszłym roku budżetowym rozważymy opracowanie planu utworzenia takiej strefy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji i podaniem jej szczegółów do publicznej wiadomości, sprawa zostanie przedstawiona Radzie Miejskiej i poddana dyskusji z radnymi – wyjaśnia Wioletta Borys-Stachowiak.

Co najbardziej zainteresuje mieszkańców? Za pewne to, jakie ulice, place, parkingi miałyby zostać objęte strefą, jakiej wysokości opłaty miałyby obowiązywać w Szubinie, czy przewidywane są ulgi dla np. niepełnosprawnych, mieszkańców, którzy nie mają miejsca do parkowania na podwórzu lub Honorowych Dawców Krwi, a przede wszystkim, od kiedy miałaby obowiązywać strefa płatnego parkowania.

Oceń artykuł: 1 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (11)

  Pio, w dniu 15-09-2019 18:45:44 napisał:

  Dobry pomysl 3 maja rynek Kościuszki nakielska i parking przy banku powinny byc płatne

  odpowiedz

  • -2 (8)

  Mieszkaniec, w dniu 15-09-2019 21:29:12 napisał:

  Żadnych płatnych parkingów bez sensu lepiej monitoring to jest pilniejsze

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Szubiniak, w dniu 17-09-2019 07:15:04 napisał:

  Wbić się samochodem na 15-20 min.na ul.Maja to horror.Może płatne parkowanie ten problem rozwiąże,czas najwyższy.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble młodzieżowe systemowe
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Meble kuchenne
Meble kuchenne
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Usługi transportowe
Botox i kwas hialuronowy
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)