Dziś mamy 15 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

15 września 2019

Będzie strefa płatnego parkowania? Są takie plany

W Nakle i częściowo w Mroczy są już strefy płatnego parkowania. W Kcyni mówiło się o tym głośno # pod koniec ubiegłej kadencji, ale póki co temat ucichł. W końcu przyszedł czas na Szubin, choć to dopiero wstępny plan.

To, że samochodów z roku na rok jest coraz więcej, wiedzą chyba wszyscy. To, że w Szubinie brakuje już miejsc parkingowych, też doskonale widać, zwłaszcza w dni targowe. O to, aby chociażby na ulicy 3 Maja wprowadzić ograniczenie czasowe parkowania, apeluje Gminna Rada Seniorów. Urząd jednak ku temu się nie przychyla, ale powoli zaczyna myśleć o czymś innym...

Na sierpniowym posiedzeniu Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej wiceburmistrz Wioletta Borys Stachowiak wspomniała o planach utworzenia w mieście strefy płatnego parkowania. Czy oznacza to, że lada moment za parkowanie w Szubinie trzeba będzie zapłacić? Otóż nie. Na razie kierowcy nie muszą martwić się o to, aby w portfelu mieć zawsze jakieś „drobne”.

- Obecnie jesteśmy na etapie rozpoznawania tego zagadnienia. Nawiązaliśmy kontakt z samorządami, w których takowa strefa już funkcjonuje i które to podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w tym zakresie. W przyszłym roku budżetowym rozważymy opracowanie planu utworzenia takiej strefy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji i podaniem jej szczegółów do publicznej wiadomości, sprawa zostanie przedstawiona Radzie Miejskiej i poddana dyskusji z radnymi – wyjaśnia Wioletta Borys-Stachowiak.

Co najbardziej zainteresuje mieszkańców? Za pewne to, jakie ulice, place, parkingi miałyby zostać objęte strefą, jakiej wysokości opłaty miałyby obowiązywać w Szubinie, czy przewidywane są ulgi dla np. niepełnosprawnych, mieszkańców, którzy nie mają miejsca do parkowania na podwórzu lub Honorowych Dawców Krwi, a przede wszystkim, od kiedy miałaby obowiązywać strefa płatnego parkowania.

Oceń artykuł: 1 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (11)

  Pio, w dniu 15-09-2019 18:45:44 napisał:

  Dobry pomysl 3 maja rynek Kościuszki nakielska i parking przy banku powinny byc płatne

  odpowiedz

  • -2 (8)

  Mieszkaniec, w dniu 15-09-2019 21:29:12 napisał:

  Żadnych płatnych parkingów bez sensu lepiej monitoring to jest pilniejsze

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Szubiniak, w dniu 17-09-2019 07:15:04 napisał:

  Wbić się samochodem na 15-20 min.na ul.Maja to horror.Może płatne parkowanie ten problem rozwiąże,czas najwyższy.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Sprzedaż opon
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Botox i kwas hialuronowy
Mikrodermabrazja
Meble młodzieżowe i dziecięce
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)