Dziś mamy 19 lipca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

11 lipca 2019

Będą decydować o sobie. Czy powinno powstać nowe sołectwo?

fot. MM

fot. MM

Radni Rady Miejskiej w Szubinie jednogłośnie zatwierdzili# powstanie nowego sołectwa w szubińskiej gminie. Będzie to Stanisławka, która dotąd wchodziła w skład sołectwa Kołaczkowo.

Jak już wcześniej informowaliśmy, 19 marca br. do szubińskiego urzędu wpłynął wniosek mieszkańców Stanisławki, którzy chcą wyodrębnienia tej wsi z sołectwa Kołaczkowo, a co za tym idzie, utworzenia nowego sołectwa. Był to główny temat poruszany podczas zebrania sołeckiego, które odbyło się na początku maja. Obecni na nim mieszkańcy jednogłośnie poparli wniosek. Nic w tym dziwnego.

Stanisławka jest wsią, w której domy znajdują się w skupisku, a od Kołaczkowa oddziela ich budowana trasa S5. Jak podczas zebrania podkreślała sołtys sołectwa Kołaczkowo Violetta Kończal, nowy podział ma same plusy. – Jako mieszkańcy Kołaczkowa nie stracimy na tym. Mam tu na uwadze fundusz sołecki. Zostanie on na tym samym poziomie, do tego Stanisławka będzie miała swoje pieniądze. Wszyscy więc na tym zyskamy i będzie nam łatwiej dysponować swoimi pieniędzmi – powiedziała sołtys.
Radni jednogłośnie podjęli uchwałę dotyczącą wyodrębnienia sołectwa Stanisławka. Teraz krok należy do burmistrza Szubina, który powinien zwołać zebranie sołeckie, podczas którego mieszkańcy wybiorą spośród siebie sołtysa i radę sołecką.

Czy faktycznie wszyscy zyskają na wyodrębnieniu sołectwa Stanisławka? Czy według was gminie Szubin potrzebne jest kolejne sołectwo? Zapraszamy do wyrażenia opinii w komentarzach oraz do wzięcia udziału w naszej sondzie.

Ankieta

Czy według Was gminie Szubin potrzebne jest kolejne sołectwo?

 • Tak
  56.1%
 • Nie
  43.9%


Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  sołtys, w dniu 13-07-2019 19:45:24 napisał:

  Co za pomysł z tą sondą. Pytanie do autora, czemu ma to służyć Demokracja na tym polega, że to mieszkańcy decydują czy chcą być razem czy osobno w sołectwie W tym przypadku rozwód odbył się w zgodzie, więc, po co ta sonda

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Szubiniak , w dniu 14-07-2019 02:44:09 napisał:

  Autorowi tekstu chyba nie za bardzo się podoba, że Stanisławka będzie nowym solectwem. Mieszkańcy wsi są za, sołtys Kolaczkowa też jest za. A autor tekstu albo ma jakiś swój interes żeby Stanisławka nie była solectwem albo chce wywołać konflikt między mieszkańcami obu wsi.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  obserwator, w dniu 14-07-2019 13:37:33 napisał:

  To decyzja wyłącznie mieszkańców

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Meble łazienkowe
Test amortyzatorów
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Usługi transportowe
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)