Dziś mamy 25 maja 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

27 marca 2020

Bądź ostrożny podczas zakupów w internecie. Uważaj na „super okazje”

Panująca sytuacja epidemiczna i związane z nią zalecenia powodują, że wiele osób #korzysta z możliwości zrobienia zakupów przez Internet. Forma ta jest wygodna i pomocna w zaistniałej sytuacji, jednak kupujący pamiętać muszą o bezpieczeństwie.

Panująca w kraju sytuacja powoduje, że wiele osób decyduje się na zakupy za pośrednictwem sieci. Jak najbardziej jest to forma wskazana, jednak pamiętajmy, że Internet wykorzystują również ludzie nieuczciwi. W każdym przypadku warto sprawdzać rzetelność sprzedawcy i wybierać opcję płatności przy odbiorze. Tylko w ostatnich dniach policjanci powiatu nakielskiego przyjęli zgłoszenia od trzech osób, do których zamówiony towar pomimo wpłaconych pieniędzy nie dotarł, dlatego funkcjonariusze apelują o rozsądek podczas zawierania tego typu transakcji.

Policjanci radzą, aby uważać na tzw.: „super okazje”, sprawdzać wiarygodność sprzedawców i przede wszystkim płacić za towar dopiero przy jego odbiorze.

Gdy mimo zapłaty towar do Ciebie nie dotarł, prawdopodobnie padłeś ofiarą oszustwa. W takim przypadku jak najszybciej poinformuj administratorów ds. bezpieczeństwa danego serwisu.

Zachowaj wszystkie dokumenty związane z transakcją tj. dowód przelewu na konto bankowe, korespondencję ze sprzedawcą i zgłoś powyższy fakt policji.

W chwili obecnej zaleca się zgłaszanie tego typu spraw drogą mailową pod adresem: dyzurny-naklo@bg.policja.gov.pl. Taka forma zgłoszenia z pewnością spowoduje nadanie biegu sprawie, a policjanci skontaktują się z nadawcą maila i podejmą niezbędne czynności.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)