Dziś mamy 22 kwietnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

01 lutego 2019

Astra i płaska róża dla babci i dziadka. Rękodzieło w przedszkolu

fot. pow

fot. pow

Grupa Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie gościła u siebie instruktora# rękodzieła ludowego Małgorzatę Bołka działającą przy Szubińskim Domu Kultury.

Dzieci z zapałem podjęły wykonanie kwiatów pałuckich. Marszczyły palcami wcześniej przycięte słupki kolorowej krepy, ćwicząc jednocześnie manualność rąk, a następnie owijały zieloną krepą drut tworząc w ten sposób łodygę kwiata. Zadanie nie było łatwe, jednak dzieci kolejny raz podejmowały inicjatywę w zakresie sztuki regionalnej Pałuk. 

Promyczki poprzez rękodzielnictwo uczyły się poznawać i przeżywać twórcze walory otaczającego świata. Z satysfakcją nabywały nowe umiejętności oraz podnosiły swoją skuteczność i samoocenę. Małgorzata Bołka zachęciła dzieci do poznawania i rozumienia kultury ludowej, pomagając zdobywać nowe doświadczenia.

Dzieci wykonując kwiat astry i róży stały się kreatorami sztuki ludowej. Sprawiły  swoim kochanym babciom i dziadkom wielką radość.

materiał: Jolanta Storzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 25 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)