Dziś mamy 24 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

01 lutego 2019

Astra i płaska róża dla babci i dziadka. Rękodzieło w przedszkolu

fot. pow

fot. pow

Grupa Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie gościła u siebie instruktora# rękodzieła ludowego Małgorzatę Bołka działającą przy Szubińskim Domu Kultury.

Dzieci z zapałem podjęły wykonanie kwiatów pałuckich. Marszczyły palcami wcześniej przycięte słupki kolorowej krepy, ćwicząc jednocześnie manualność rąk, a następnie owijały zieloną krepą drut tworząc w ten sposób łodygę kwiata. Zadanie nie było łatwe, jednak dzieci kolejny raz podejmowały inicjatywę w zakresie sztuki regionalnej Pałuk. 

Promyczki poprzez rękodzielnictwo uczyły się poznawać i przeżywać twórcze walory otaczającego świata. Z satysfakcją nabywały nowe umiejętności oraz podnosiły swoją skuteczność i samoocenę. Małgorzata Bołka zachęciła dzieci do poznawania i rozumienia kultury ludowej, pomagając zdobywać nowe doświadczenia.

Dzieci wykonując kwiat astry i róży stały się kreatorami sztuki ludowej. Sprawiły  swoim kochanym babciom i dziadkom wielką radość.

materiał: Jolanta Storzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 25 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)