Dziś mamy 13 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

05 marca 2020

Alan Jagodziński zwycięzcą olimpiady. Jego wynik robi wrażenie

fot. ks. Paweł Polcyn

fot. ks. Paweł Polcyn

W środę 4 marca 2020 roku, w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w #Bydgoszczy odbył się diecezjalny etap XXX Olimpiady Teologii Katolickiej Przemyśl 2020 – „Dumni z Ewangelii i z Polski”.

Uczestniczyli w nim uczniowie I LO w Szubinie Alan Jagodziński i Piotr Wekwerth, którzy pozytywnie przeszli etap szkolny. Chłopacy musieli zapoznać się z obszernymi fragmentami Pisma świętego, Katechizmu Kościoła Katolickiego oraz nauczania Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego (w roku beatyfikacji) i św. Jana Pawła II (w roku 100 rocznicy urodzi).

Znawcy tematu podkreślali wyjątkowo trudny poziom testu, który otrzymali do rozwiązania. Alan Jagodziński w spektakularny sposób zajął pierwsze miejsce. Na możliwe 60 punktów uzyskał – uwaga – 59 punktów!!! Wynik zrobił na wszystkich duże wrażenie. Osoba, która zajęła drugie miejsce zdobyła o 20 punktów mniej. Ks. Dr Mirosław Gogolik, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Diecezji Bydgoskiej, wręczając Alanowi nagrodę przyznał, że to najlepszy wynik w historii naszej diecezji.

Alanowi serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu w finale, który odbędzie się 16 kwietnia 2020 roku w Przemyślu.

Materiał: ks. Paweł Polcyn

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 24 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)