Dziś mamy 21 stycznia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

08 czerwca 2018

Aktywne podsumowanie projektu. Zagraniczni goście lepiej poznali polską kulturę

fot. Dariusz Górzyński

fot. Dariusz Górzyński

Od 4 czerwca w I Liceum Ogólnokształcącym im. St. Wyspiańskiego w Szubinie goszczą uczniowie # i nauczyciele z Węgier, Rumunii, Włoch, Turcji, Litwy i Grecji.

Spotkanie to stanowi podsumowanie dwuletniego projektu Erasmus+ „Reversed Roles at School: Flipped Classroom and Learning through Teaching” i jest dla uczniów szubińskiego liceum niepowtarzalną okazją doskonalenia kompetencji językowych.
W poniedziałek, po spotkaniu z dyrektorem szkoły Elżbietą Kłosowską-Hilscher, młodzież poznawała najistotniejsze informacje o kraju gospodarzy projektu. Pracując metodą stacji dydaktycznych, zbierała informacje o najsławniejszych Polakach, poznawała najwybitniejsze dzieła polskiej sztuki oraz najpiękniejsze miejsca w Polsce. W drugiej części zajęć młodzież poznawała, pod kierunkiem pani Małgorzaty Bołki i pani Pauliny Borowskiej - instruktorek Szubińskiego Domu Kultury – elementy lokalnego folkloru. Sporo radości dostarczyła uczniom możliwość poznania i przymierzenia pałuckiego stroju ludowego. Dzień zakończono wycieczką do Bydgoszczy, w czasie której zwiedzano m.in. Muzeum Brudu i Wyspę Młyńską.

Wtorek rozpoczęto od lekcji matematyki w języku angielski, po której przyszedł czas na rozgrywki sportowe. Zgodnie z metodą odwróconej klasy, zanim uczniowie rozpoczęli lekcję tchoukballu, zapoznali się z jego zasadami w czasie oglądania filmu instruktażowego jeszcze przed przyjazdem do Polski. Popołudnie młodzież spędziła w Toruniu, poznając nie tylko zabytki gotyku, ale odwiedzając także Obserwatorium Astronomiczne w Piwnicach.

Kolejny dzień wizyty upłynął na zajęciach biologii w terenie oraz na zajęciach przygotowanych przez szkolną drużynę sanitarną, w czasie których młodzież doskonaliła m.in. umiejętność dokonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem aparatu AED. Popołudnie spędzono na warsztatach rękodzieła w Szubińskim Domu Kultury oraz na poznawaniu Szubina.

Czwartek upłynął pod znakiem atrakcji Gdańska i Sopotu a piątek stanowił podsumowanie dwuletniej współpracy w ramach projektu. W spotkaniu w szkolnej auli uczestniczyli nie tylko nauczyciele i ich uczniowie, ale także władze powiatu i gminy: pan Andrzej Kinderman, Wicestarosta Powiatu Nakielskiego, pan Wiesław Stepczyński, Zastępca Burmistrza Szubina. W trakcie spotkania rozstrzygnięto także konkurs na film instruktażowy, który był jednym z zadań realizowanych w ramach projektu.
Wizytę gości zakończono w Biskupinie, gdzie młodzież wzięła udział m.in. w warsztatach łuczniczych.

Cały pobyt zagranicznych gości zaplanowały i zorganizowały koordynatorki projektu Magdalena Piekarska i Ewa Mieczkowska-Szczekot.

materiał: Arleta Marchlewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 9 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)