Dziś mamy 15 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

02 października 2019

Akcja promująca czytanie. Projekt cieszył się dużym powodzeniem

fot. pow.

fot. pow.

Nasza biblioteka szkolna zgłosiła się do projektu # „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” edycja 2019 r., którego realizacja rozpoczęła się we wrześniu.

W pierwszym tygodniu września pani bibliotekarka przedstawiła swoje pomysły i dostosowała je do warunków szkolnych. „Gang Słodziaków w Szkolnej Bibliotece” pod takim hasłem przebiegała akcja, która miała na celu zwiększenie zainteresowania czytelnictwem oraz wzmocnienie roli książki w codziennym życiu dzieci i młodzieży.

W czasie akcji dzieci z oddziału „0” oraz klasy I – III angażowały się w różnorodne aktywności, co przyczyniło się do budowania pozytywnych doświadczeń z książkami oraz do pobudzania ciekawości związanej z czytelnictwem.

Odbyły się zajęcia z wykorzystaniem książek Renaty Piątkowskiej oraz z materiałów dostarczonych przez fundatora nagród właściciela sieci sklepów Biedronka. Uczniowie w grupach tworzyli własne historyjki leśnych bohaterów.

Starsi uczniowie czytali głośno młodszym uczniom. Zainteresowaniem ze strony uczniów cieszył się konkurs plastyczny pt. „Narysuj swojego ulubionego Słodziaka” – dzieci wykazały się niezwykłą fantazją. Prace plastyczne wyeksponowano na gazetce w świetlicy.

Rozdano dzieciom dzienniczki postępów czytania do których dzieci wklejali naklejki w nagrodę za przeczytane opowiadanie.

Akcja „Słodkie wypożyczanie” w zamian za wypożyczoną książkę czytelnik dostawał drobny słodki upominek. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez radę rodziców. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród społeczności szkolnej, ale również rodzice chętnie dopytywali i pomagali swoim dzieciom.

Bardzo się cieszę, że szkoła przystąpiła do konkursu, ponieważ w opinii uczniów, rodziców i nauczycieli było to bardzo interesujące wydarzenie integrujące społeczność szkolną.

materiał: Szkoła Podstawowa w Kowalewie 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Lakiernictwo
Czytniki kodów kreskowych
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Botox i kwas hialuronowy
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Zabiegi dla panów
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)