Dziś mamy 15 grudnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

02 października 2019

Akcja promująca czytanie. Projekt cieszył się dużym powodzeniem

fot. pow.

fot. pow.

Nasza biblioteka szkolna zgłosiła się do projektu # „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” edycja 2019 r., którego realizacja rozpoczęła się we wrześniu.

W pierwszym tygodniu września pani bibliotekarka przedstawiła swoje pomysły i dostosowała je do warunków szkolnych. „Gang Słodziaków w Szkolnej Bibliotece” pod takim hasłem przebiegała akcja, która miała na celu zwiększenie zainteresowania czytelnictwem oraz wzmocnienie roli książki w codziennym życiu dzieci i młodzieży.

W czasie akcji dzieci z oddziału „0” oraz klasy I – III angażowały się w różnorodne aktywności, co przyczyniło się do budowania pozytywnych doświadczeń z książkami oraz do pobudzania ciekawości związanej z czytelnictwem.

Odbyły się zajęcia z wykorzystaniem książek Renaty Piątkowskiej oraz z materiałów dostarczonych przez fundatora nagród właściciela sieci sklepów Biedronka. Uczniowie w grupach tworzyli własne historyjki leśnych bohaterów.

Starsi uczniowie czytali głośno młodszym uczniom. Zainteresowaniem ze strony uczniów cieszył się konkurs plastyczny pt. „Narysuj swojego ulubionego Słodziaka” – dzieci wykazały się niezwykłą fantazją. Prace plastyczne wyeksponowano na gazetce w świetlicy.

Rozdano dzieciom dzienniczki postępów czytania do których dzieci wklejali naklejki w nagrodę za przeczytane opowiadanie.

Akcja „Słodkie wypożyczanie” w zamian za wypożyczoną książkę czytelnik dostawał drobny słodki upominek. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez radę rodziców. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród społeczności szkolnej, ale również rodzice chętnie dopytywali i pomagali swoim dzieciom.

Bardzo się cieszę, że szkoła przystąpiła do konkursu, ponieważ w opinii uczniów, rodziców i nauczycieli było to bardzo interesujące wydarzenie integrujące społeczność szkolną.

materiał: Szkoła Podstawowa w Kowalewie 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Sprawdzanie geometrii kół
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Meble kuchenne - na zamówienie
Bon upominkowy
Usta - powiekszanie
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Niedziele handlowe w grudniu i 2020 roku. Kiedy sklepy będą otwarte?

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie są gotowi jeszcze na święta. Grudzień to wyjątkowy #miesiąc ze względu na to, że sklepy otwarte będą w trzy niedziele!

(czytaj więcej)
0

Świąteczny szał zakupów. Przez internet czy tradycyjnie? (sonda)

Świąteczny szał zakupowy trwa. W grudniu w sklepach panuje oblężenie, dlatego wiele #osób woli kupić np. prezenty bez wychodzenia z domu, czyli za pomocą internetu. Obie te formy mają swoje plusy i minusy. Jakie zakupy wybieracie?

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)