Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

29 września 2018

Akcja edukacyjna w przedszkolu. Dzieci poznały zasady bezpiecznego grzybobrania

fot. powierzone

fot. powierzone

Pod takim hasłem przedszkolaki z Samorządoweg Przedszkola nr3 im. Wandy Chotomskiej w # dniach 24.09- 28 .09.2018 uczestniczyły w akcji edukacyjnej dotyczącej grzyboznawstwa i profilaktyki zatruć grzybami. Akcja prowadzona była we współpracy z PPIS w Nakle nad Notecią.

Celem akcji było  upowszechnianie wiedzy na temat grzybów jadalnych, niejadalnych, trujących, zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego grzybobrania.

Przedszkolaki poznały budowę grzybów oraz zasady obowiązujące podczas grzybobrania. Prowadzone zabawy i zajęcia utrwaliły zasady bezpiecznego przebywania w lesie. Przedszkolaki  z zainteresowaniem oglądały atlas grzybów , przygotowany specjalnie w formie przystępnej dla  ich wieku, na tablicy multimedialnej. Tworzyły makiety lasu , malowały i wycinały różne gatunki grzybów. Oglądały filmy edukacyjne na temat zachowania się w lesie, przypominały sobie nazwy roślin  i zwierząt tam występujących.

Zbieranie grzybów jest bardzo popularne. Są one chętnie spożywane ze względu na walory smakowe i zapachowe , są więc cenionym artykułem spożywczym. Mogą też stać się przyczyną śmiertelnych zatruć pokarmowych. Trzeba więc poznać grzyby jadalne i podobne do nich, często mylone grzyby trujące.

materiał: PS nr 3 Szubin

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pieczątki Colop
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Meble kuchenne
Makijaż na każdą okazję
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Przewóz krajowy
Nowoczesne zabiegi laserowe
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)