Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

28 lutego 2019

Akcja „Wszystkie Kolory Świata”. Zebrano na zakup 178 szczepionek

fot. pow

fot. pow

W tym roku nasze przedszkole po raz pierwszy dołączyło do kolejnej już edycji akcji #„Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Jest ona już po raz piąty przeprowadzana w Polskich placówkach edukacyjnych.

Ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. Przedszkolaki  dowiedziały się, że szmaciana laleczka może uratować życie koleżanki i kolegi z dalekiego kraju, a dochód ze sprzedaży lalek pomoże sfinansować szczepionki ratujące życie.

Każde 10 złotych to 1 szczepionka.

Wielokrotnie,  poprzez różnorodne działania pokazujemy dzieciom, że pomaganie jest ważne i może być przyjemne. Przedszkolaki prosiły swoje mamy, ciocie z przedszkola i babcie , aby  przygotowały laleczki UNICEF.  Laleczki stały się symbolem pomocy, a każda z nich jest nadzwyczajna. Dzieci nadały im imiona, współdecydowały o  ich kolorze skóry i stroju. Tymi informacjami zostały uzupełnione „akty urodzenia” laleczek. Dzięki tej międzypokoleniowej  współpracy powstały małe, szmaciane dzieła sztuki: lalki z różnych kontynentów, ale też i piękne dziewczynki i chłopców. Naszym wspólnym zadaniem było sprzedanie tych lalek. Chcieliśmy, by każda z nich znalazła swój dom i kochającego właściciela, a dochód z ich sprzedaży uratował życie dzieciom, które potrzebują naszej pomocy. Tak się stało. Z pomocą przyszła nam Rada Rodziców naszego przedszkola, która na  przedszkolnym balu przeprowadziła  licytację lalek. Lalka Wolontariuszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy została wykupiona przez przedszkolną społeczność i wraz z listem od przedszkolaków wysłana do Fundacji WOŚP na przyszłoroczną licytację. Lalka Jadzia - Pałuczanka zamieszkała w szubińskim ratuszu.

Dziękujemy Burmistrzowi Szubina, Radzie Rodziców przy Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie, wszystkim bliskim naszych dzieci za to, że zawsze możemy na Was liczyć!

Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF.
Z dumą informujemy, że zebrana kwota pozwoli na zakup 178 szczepionek.

materiał: Anna Kluska 

Autor  nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)