Dziś mamy 19 czerwca 2019, środa, imieniny obchodzą:

12 czerwca 2019

Absolwent Gimnazjum nr 1 najmłodszym twórcą konwentu fantastyki!

fot.pow

fot.pow

Fani ogólnie pojętej fantastyki, seriali, animacji, filmów czy gier mieli okazję spotkać się w Zespole Szkół Elektronicznych# im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy podczas pierwszego elektronicznego konwentu pn. “Elektronikon”.

Odbył się on w sobotę, ósmego czerwca, w godzinach 09:00-18:00, a wstęp był całkowicie bezpłatny. Głównym organizatorem, z ramienia Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Elektronicznych, był Dawid Gelert, absolwent Gimnazjum nr 1 w Szubinie. Warto zauważyć, że nie skończył jeszcze osiemnastu lat, co czyni go najmłodszym twórcą tego typu wydarzenia na taką skalę! Za tworzenie konwentu odpowiadało jednak znacznie więcej osób, przede wszystkim wolontariuszy. To jednoczesny sukces wszystkich zaangażowanych i każdego z osobna, a także samego Zespołu Szkół Elektronicznych, jego dyrektora, nauczycieli i opiekunów (szczególnie Opiekuna SU – Pani Doroty Musierowicz), dzięki którym festiwal w ogóle mógł się odbyć.

Jak na pierwszą edycję, odzew był niespodziewanie duży; sale prelekcyjne i korytarze szybko wypełniły się uczestnikami. Podczas konwentu można było wziąć udział w różnych ciekawych zajęciach i prelekcjach, sesjach gier RPG, pokazach i warsztatach tanecznych, a nawet zagrać w gry sprzed lat na kultowych konsolach typu Amiga, SEGA czy Commodore. Dzięki uprzejmości bydgoskiego Centrum Gier “Pegaz” na czas festiwalu w specjalnie wydzielonej do tego sali można było wypożyczyć popularne gry planszowe, aby spotkać się ze znajomymi na żywo i miło spędzić z nimi czas. Poza nimi zajęcia organizowali także członkowie lokalnych stowarzyszeń zajmujących się fantastyką oraz osoby indywidualne, zaabsorbowane tematem. Blok tematyczny związany z Harrym Potterem prowadziła Organizacja Weaslejek, natomiast związany z kulturą wschodnią - Klub Miłośników Kultury Azjatyckiej Kitsune. Swoje zajęcia prowadzili także członkowie Klubu Fantastyki Maskon oraz Muzeum Konsol i Gier Wideo Prehistoria.pl oraz zespoły taneczne DONGAN i hollow.gen. Nagrody w konkursach ufundował GEEK – sklep popkulturowy, Project Society Fordon, Mail Boxes Etc. Bydgoszcz oraz Organizacja Weaslejek. Nieoceniona okazała się także pomoc Stowarzyszenia Artemis, organizatora m.in. konwentu fantastyki “Bykon”, które jako bardziej doświadczone w organizacji eventów służyło dobrą radą i pomocą.

Kolejna jeszcze bardziej rozbudowana edycja jest planowana na pierwszą połowę roku 2020. Dalsze informacje będą podawane do informacji publicznej na bieżąco.

materiał: Dawid Gelert

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprzedaż opon
Kwasy...
Pieczątki Colop
Tonery Directions
27PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Sprawdzanie geometrii kół
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)