Dziś mamy 24 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 października 2019

70-lecie Koła Gospodyń Wiejskich. Uroczystości w Chomętowie

fot. Krystyna Piątek

fot. Krystyna Piątek

W tym roku Koło Gospodyń Wiejskich w Chomętowie obchodzi # jubileusz 70-lecia istnienia.

Z tej okazji 28 września odbyła się uroczystość, w której udział między innymi wzięli zaproszeni goście: Burmistrz Szubina Pan Mariusz Piotrkowski oraz jego Zastępca Pani Wioletta Borys - Stachowiak, Przewodnicząca Wojewódzkiej Rady Kół Gospodyń Wiejskich Pani Zofia Kozłowska, Prezes Banku Spółdzielczego w Szubinie Pan Zbigniew Lorenc, Ksiądz Proboszcz Andrzej Babiński, Prezes OSP Pan Andrzej Kurowski, Naczelnik OSP Pan Ryszard Brzykcy, Radny Pan Sławomir Berka z żoną, Pan Andrzej Wesół z żoną ze Stowarzyszenia "Jurta nad stawem", Sołtys Pani Sylwia Klim.

Gości powitała Przewodnicząca Pani Krystyna Piątek. Wśród życzeń najczęściej powtarzało się: "dziewczyny, oby tak dalej".

W klimat obchodów wprowadziła Pani Krystyna Spechcińska, a historię KGW przytoczyła Pani Kazimiera Łoboda. Ze wspomnień jasno wynika, że Chomętowo zawsze było wsią ambitnych kobiet i pracowitych mężczyzn. Odbył się uroczysty obiad.

Na finał nasze panie przedstawiły bajkę "O rybaku i złotej rybce". Od tego roku przy naszym Kole działa amatorski teatr, a granie w nim daje nam ogromną radość.

Polska wieś potrzebuje takich kobiet. Dziewczyny, oby tak dalej!

materiał: Krystyna Piątek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)