Dziś mamy 15 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

07 października 2019

70-lecie Koła Gospodyń Wiejskich. Uroczystości w Chomętowie

fot. Krystyna Piątek

fot. Krystyna Piątek

W tym roku Koło Gospodyń Wiejskich w Chomętowie obchodzi # jubileusz 70-lecia istnienia.

Z tej okazji 28 września odbyła się uroczystość, w której udział między innymi wzięli zaproszeni goście: Burmistrz Szubina Pan Mariusz Piotrkowski oraz jego Zastępca Pani Wioletta Borys - Stachowiak, Przewodnicząca Wojewódzkiej Rady Kół Gospodyń Wiejskich Pani Zofia Kozłowska, Prezes Banku Spółdzielczego w Szubinie Pan Zbigniew Lorenc, Ksiądz Proboszcz Andrzej Babiński, Prezes OSP Pan Andrzej Kurowski, Naczelnik OSP Pan Ryszard Brzykcy, Radny Pan Sławomir Berka z żoną, Pan Andrzej Wesół z żoną ze Stowarzyszenia "Jurta nad stawem", Sołtys Pani Sylwia Klim.

Gości powitała Przewodnicząca Pani Krystyna Piątek. Wśród życzeń najczęściej powtarzało się: "dziewczyny, oby tak dalej".

W klimat obchodów wprowadziła Pani Krystyna Spechcińska, a historię KGW przytoczyła Pani Kazimiera Łoboda. Ze wspomnień jasno wynika, że Chomętowo zawsze było wsią ambitnych kobiet i pracowitych mężczyzn. Odbył się uroczysty obiad.

Na finał nasze panie przedstawiły bajkę "O rybaku i złotej rybce". Od tego roku przy naszym Kole działa amatorski teatr, a granie w nim daje nam ogromną radość.

Polska wieś potrzebuje takich kobiet. Dziewczyny, oby tak dalej!

materiał: Krystyna Piątek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)