Dziś mamy 17 września 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

29 września 2019

60-lecie Domu Kultury w Szubinie

W roku bieżącym Dom Kultury w Szubinie świętuje # 60 lat swojej działalności. Z tej okazji Dyrektor i Pracownicy instytucji kultury zachęcają do udziału w wydarzeniach jubileuszowych.

Oficjalne obchody 29 września zainauguruje zespół „Pod Strzechą” powstały w 1985 roku, wykonujący utwory z nurtu poezji śpiewanej.

Przez kolejne cztery dni będzie można wziąć udział w warsztatach fotograficznych (30.09) i rękodzieła (3.10). 1 października każdy będzie miał możliwość poznania Szubińskiego Domu Kultury od podszewki podczas drzwi otwartych. Wszyscy odwiedzający dowiedzą się jak wygląda codzienna praca w instytucji, a także poznają dorobek i legendy domu kultury. W środę (2.10) na ulicach miasta będzie można spotkać kulturalnego gońca rozdającego przechodniom specjalnie wydane z okazji jubileuszu broszury.

5 października o godzinie 18.00 rozpocznie się gala jubileuszowa: 60 lat Domu Kultury w Szubinie, podczas której wystąpi zespół Pradella Quintet. Tego wieczoru zostanie także udostępniona specjalnie przygotowana wystawa prezentująca sześć dekad działalności instytucji.

Zwieńczeniem oficjalnych obchodów jubileuszu 6 października będzie koncert Renaty Przemyk. Piosenkarka wychodząc w swej muzyce od surowego, postpunkowego brzmienia, poszerza konsekwentnie instrumentarium, eksperymentuje z brzmieniami i jest współproducentem własnych płyt. Od 1999 jest też kompozytorem własnych piosenek.

Bilety na koncert zespołu Pod Strzechą (15 zł) i Renaty Przemyk (20 zł) można nabywać w biurze Szubińskiego Domu Kultury przy ul. Kcyńskiej 13.

materiał: Paweł Pietroń

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Test amortyzatorów
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Rolery - mezoterapia skóry
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Budowa hal
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)