Dziś mamy 13 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 marca 2020

57. Turniej Szachowy Szubin Open Lichess. Zagraj w szachy online!

fot. lichess.org

fot. lichess.org

I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie i UKS Szachowa Dwójka Szubin zapraszają wszystkich# chętnych szachistów do uczestnictwa w 57. Turnieju Szachowym SZUBIN OPEN LICHESS. Zawody odbędą się w sobotę 21 marca 2020 roku w godzinach 17.00-19.00 na stronie internetowej www.lichess.org.

Instrukcja zgłaszania się i gry w turnieju:

1. Wchodzimy na stronę www.lichess.orgLogujemy się na stronie jako zawodnik – dowolny pseudonim, dane z imieniem i nazwiskiem wysyłamy przy pomocy SMS do kierownika turnieju – Piotr Szybowicz (I LO Szubin, UKS Szachowa Dwójka Szubin) 667-222-886;

2. Na około godzinę przed turniejem wchodzimy w zakładkę – ZAGRAJ;

3. Wchodzimy w zakładkę – TURNIEJE;

4. Wchodzimy w zakładkę odnoszącą się do naszego turnieju – 57 SZUBIN OPEN, wpisujemy hasło turnieju - loszubin57;

5. Czekamy na rozpoczęcie turnieju – zawody rozpoczną się punktualnie o godzinie 17.00 i zakończą się dokładnie o godzinie 19.00. Czas gry na zawodnika w poszczególnych partiach wynosi 10 minut;

6. Proszę poćwiczyć przed turniejem, grając na lichess partie towarzyskie.

Nagrody – puchary za I, II, III miejsce, puchary za I, II, III miejsce dla najlepszych zawodników szubińskiego I LO, upominki dla każdego juniora. Po puchary i nagrody należy się zgłaszać do kierownika turnieju w szubińskim LO, po ponownym otwarciu szkoły (szkoła jest zamknięta do odwołania).

Wyniki zostaną ogłoszone na stronach: www.lichess.org, www.loszubin.pl, www.kpzszach.pl, www.szubin24.pl

Jak punktowane są poszczególne partie? - Zwycięstwo daje 2 punkty, remis daje 1 punkt, przegrana nie daje punktów. Wygranie dwóch partii z rzędu rozpoczyna oznaczaną ikoną płomienia serię, w której punkty są podwajane. Kolejne partie będą liczone podwójnie do czasu, gdy nie uda ci się wygrać partii. Tym samym wygrana będzie warta 4 punkty, remis – 2 punkty, przegrana nie da punktów. Przykład: dwie wygrane, a po nich remis są warte 6 punktów: 2 + 2 + (2 · 1).

Jak wyłaniany jest zwycięzca? - Zwycięzcą turnieju zostaje gracz (lub gracze) który w momencie upłynięcia czasu przeznaczonego na turniej posiada największą liczbę punktów turniejowych.

W jaki sposób dobierani są przeciwnicy? - Do pierwszej partii gracze dobierani są na podstawie swoich rankingów. Po zakończeniu każdej partii i powrocie do poczekalni dobierany jest gracz o zbliżonym rankingu. Choć dzięki temu czas oczekiwania jest minimalny, to możesz nie mieć jednak okazji rozegrać partii ze wszystkimi uczestnikami turnieju. Graj szybko i wracaj do poczekalni, by rozegrać więcej partii i zdobyć więcej punktów.

Kiedy kończy się turniej? - Zegar turniejowy ogranicza czas trwania turnieju. Gdy cofając się osiągnie zero, ranking turniejowy ulega zamrożeniu i na jego podstawie ogłasza się zwycięzcę. Partie w toku muszą zostać zakończone, choć ich wynik nie będzie mieć wpływu na wynik turnieju.

Inne ważne zasady - Masz ograniczony czas na wykonanie pierwszego posunięcia. Brak ruchu w tym czasie skutkuje oddaniem partii przeciwnikowi. Remis w pierwszych 10 posunięciach partii nie da punktów żadnemu z graczy.

Materiał: Piotr Szybowicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)