Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

28 maja 2023

30 lat minęło... Jubileusz szubińskiego Koła Diabetyków

fot. MM

fot. MM

25 maja w szubińskiej restauracji „Tramp” miała miejsce uroczystość z okazji# 30–lecia istnienia Koła Diabetyków w Szubinie. W jubileuszowym spotkaniu wzięli udział zarówno członkowie Koła, jak i specjalnie zaproszeni goście.

W ostatni czwartek w uroczystości z okazji 30–lecia Koła, oprócz jego członków, uczestniczyli m.in.: prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Warszawie Anna Śliwińska, prezes Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Bydgoszczy Gabriela Tomicka, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych oraz księża z szubińskich parafii. Jak to przy okazji tego typu znamienitych uroczystości bywa – przyszedł czas na wyróżnienia i odznaczenia dla najbardziej zasłużonych dla szubińskiego Koła osób. Jedna z nich – srebrna honorowa odznaka za Zasługi dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków – trafiła w ręce Heleny Jeziorskiej. Ponadto za aktywną działalność społeczną, „Złote serce” Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków otrzymali: Halina Serafin, Urszula Sawicka, Gabriela Rihter, Piotr Przybysz, Jan Jeziorski oraz Kazimierz Serafin.

W dalszej kolejności przyszedł czas na wręczenie medali za zwycięstwo nad cukrzycą, które to przyznawane są tym, którzy wykazują się szczególnymi walorami charakterologicznymi i moralnymi w opanowaniu swojej choroby, jak i również potrafią wykorzystać zdobytą wiedzę o cukrzycy i sprzęt medyczny w walce z chorobą oraz są w stanie w czasie choroby uzyskać dobrą jakość życia i nieść przy tym pomagać innym. Srebrny medal za zwycięstwo nad cukrzycą (za 30 lat życia z cukrzycą) otrzymali: Wanda Skimina, Zbigniew Hanc oraz Stanisław Domański. Z kolei złoty medal za zwycięstwo nad cukrzycą (za 40 lat życia z cukrzycą) otrzymał Jerzy Zbieranek.

Ostatnie wyróżnienia – Odznaki Ambasadora Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków trafiły do dyrektora biura LGD Stowarzyszenia Partnerstwo dla Krajny i Pałuk Doroty Stanek, właścicielki wydawnictwa Profil w Szubinie Joanny Skimina, Anny Ziółkowskiej, burmistrza Szubina Mariusza Piotrkowskiego, dyrektora Przychodni Medyk w Szubinie Radzisława Panka oraz nadleśniczego Nadleśnictwa Szubin Grzegorza Gusta. Oficjalną część uroczystości swoim artystycznym występem zakończyła Jagoda Buksa – wokalnie utalentowana mieszkanka gminy Szubin.

Oceń artykuł: 7 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Ramka wodna na zdjęcie
25,90PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Kolaż ze zdjęć 30x40
16,00PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Kubek biały ze zdjęciem
24,90PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)