Dziś mamy 31 maja 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

04 maja 2019

3-majowa przygoda z kajakiem. Pomimo ponurej pogody spływ był udany

fot.pow

fot.pow

W dniu 3 maja 2019 r. Klub Turystyki "NOTEĆ"# zorganizował spływ kajakowy na trasie Tur - Nakło. Uczestników spływu powitał pan Tadeusz Kunikowski z Klubu Turystyki "NOTEĆ" w Występie.

Niestety aura nie była zbyt sprzyjająca, chłodny wiatr towarzyszył nam podczas całego spływu tylko czasami  pokazało się słoneczko. Trasa spływu była bardzo malownicza, jego uczestnicy podziwiali piękno przyrody po obydwu stronach rzeki, przede wszystkim piękno łąk nadnoteckich. Po dotarciu do młyna w Chobielinie uczestnicy spływu rozpalili ognisko, na którym upiekli pyszne kiełbaski. Spływ był udany dzięki wspaniałej atmosferze panującej wśród uczestników, pięknym pejzażom, był doskonałą okazją do wyciszenia się i odpoczynku na łonie przyrody. 

Koszty spływu zostały pokryte ze środków Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią, kajaki wraz z osprzętem zostały nieodpłatnie użyczone przez Klub Turystyki  "NOTEĆ" oraz Przystań Powiatu Nakielskiego.

Zapraszamy serdecznie na następne spływy. Najbliższy już 25 maja na trasie Rynarzewo – Nakło n. Not. Aktualne informacje na stronie www.wycieczkinaklo.cba.pl

materiał: Tadeusz Kunikowski

Oceń artykuł: 8 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 7 (7)

  Nakielanin, w dniu 04-05-2019 14:12:08 napisał:

  Nasza Noteć to jest w opłakanym stanie. Jednym słowem mówiąc SYF

  odpowiedz

  • 10 (12)

  Mieszkaniec., w dniu 04-05-2019 16:45:32 napisał:

  Kogo obchodzi smród z osadników cukrowni, umierająca Noteć (najgorzej od Sikorskiego w górę, jakieś 1,5km), śmieci w lesie, brud w mieście..... Najlepiej wynająć świątecznego koszmarka za kilkanaście tysięcy, a reszta się sama rozwiąże. Tylko, że jakoś nie chce się rozwiązać, a nasze władze nic nie robią pożytecznego. Pytasz o Noteć, mówią nie nasz problem, to RZGW. Pytasz o śmieci w lesie, mówią nie nasz problem, to Lasy Państwowe. Pytasz o smród z osadników, mówią to nie nasz problem, to cukrownia. I tak z każdym problemem. Tylko nie chcą wbić sobie do łbów, że my żyjemy w tym środowisku i jeśli ktoś się za to nie weźmie, to za kilka lat nie będzie czego ratować. Stosowanie spychotechniki w tym przypadku jest przejawem ignorancji, braku zainteresowania tym, co się dzieje w gminie i ogólnego bylejactwa naszych władz, które robią tylko to, co nie wymaga wysiłku i zaangażowania.Mamy 3 burmistrzów, a każdy z nich ma wyrąbane na to, żeby wyjść z jakąś inicjatywą w kierunku załatwienia tych problemów. Żenada.

  odpowiedz

  • 7 (7)

  obserwator, w dniu 06-05-2019 11:16:53 napisał:

  Nic dodać, nic ująć. Działania pozorowane podejmowane przez nasze władze samorządowe to "temat rzeka". A konkretów brak. Przecież wiadomo, że RZGW jest daleko i w nosie mają to, co dzieje się u nas. Potrzeba zaangażowania w załatwieniu sprawy i przede wszystkim siły przebicia, a tego nie ma nikt oprócz samorządu. Jakie działania podjęliście Panowie Burmistrzowie, Panie Starosto, żeby zostały podjęte konkretne działania w sprawie oczyszczenia Noteci, przy czym nie mam na myśli kosmetyki, która była przeprowadzona na 2 króciutkich odcinkach w najbliższym sąsiedztwie Pana Radka S.władającego dobrami w Chobielinie Dworze (przypadek, że akurat tam? nie sądzę... ).

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Botox zmarszczki lwie
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
999PLN PROMOCJAPLN
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Sprawdzanie geometrii kół
Pokój dzienny/ jadalnia
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)