Dziś mamy 24 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

04 maja 2019

3-majowa przygoda z kajakiem. Pomimo ponurej pogody spływ był udany

fot.pow

fot.pow

W dniu 3 maja 2019 r. Klub Turystyki "NOTEĆ"# zorganizował spływ kajakowy na trasie Tur - Nakło. Uczestników spływu powitał pan Tadeusz Kunikowski z Klubu Turystyki "NOTEĆ" w Występie.

Niestety aura nie była zbyt sprzyjająca, chłodny wiatr towarzyszył nam podczas całego spływu tylko czasami  pokazało się słoneczko. Trasa spływu była bardzo malownicza, jego uczestnicy podziwiali piękno przyrody po obydwu stronach rzeki, przede wszystkim piękno łąk nadnoteckich. Po dotarciu do młyna w Chobielinie uczestnicy spływu rozpalili ognisko, na którym upiekli pyszne kiełbaski. Spływ był udany dzięki wspaniałej atmosferze panującej wśród uczestników, pięknym pejzażom, był doskonałą okazją do wyciszenia się i odpoczynku na łonie przyrody. 

Koszty spływu zostały pokryte ze środków Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią, kajaki wraz z osprzętem zostały nieodpłatnie użyczone przez Klub Turystyki  "NOTEĆ" oraz Przystań Powiatu Nakielskiego.

Zapraszamy serdecznie na następne spływy. Najbliższy już 25 maja na trasie Rynarzewo – Nakło n. Not. Aktualne informacje na stronie www.wycieczkinaklo.cba.pl

materiał: Tadeusz Kunikowski

Oceń artykuł: 8 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 7 (7)

  Nakielanin, w dniu 04-05-2019 14:12:08 napisał:

  Nasza Noteć to jest w opłakanym stanie. Jednym słowem mówiąc SYF

  odpowiedz

  • 10 (12)

  Mieszkaniec., w dniu 04-05-2019 16:45:32 napisał:

  Kogo obchodzi smród z osadników cukrowni, umierająca Noteć (najgorzej od Sikorskiego w górę, jakieś 1,5km), śmieci w lesie, brud w mieście..... Najlepiej wynająć świątecznego koszmarka za kilkanaście tysięcy, a reszta się sama rozwiąże. Tylko, że jakoś nie chce się rozwiązać, a nasze władze nic nie robią pożytecznego. Pytasz o Noteć, mówią nie nasz problem, to RZGW. Pytasz o śmieci w lesie, mówią nie nasz problem, to Lasy Państwowe. Pytasz o smród z osadników, mówią to nie nasz problem, to cukrownia. I tak z każdym problemem. Tylko nie chcą wbić sobie do łbów, że my żyjemy w tym środowisku i jeśli ktoś się za to nie weźmie, to za kilka lat nie będzie czego ratować. Stosowanie spychotechniki w tym przypadku jest przejawem ignorancji, braku zainteresowania tym, co się dzieje w gminie i ogólnego bylejactwa naszych władz, które robią tylko to, co nie wymaga wysiłku i zaangażowania.Mamy 3 burmistrzów, a każdy z nich ma wyrąbane na to, żeby wyjść z jakąś inicjatywą w kierunku załatwienia tych problemów. Żenada.

  odpowiedz

  • 7 (7)

  obserwator, w dniu 06-05-2019 11:16:53 napisał:

  Nic dodać, nic ująć. Działania pozorowane podejmowane przez nasze władze samorządowe to "temat rzeka". A konkretów brak. Przecież wiadomo, że RZGW jest daleko i w nosie mają to, co dzieje się u nas. Potrzeba zaangażowania w załatwieniu sprawy i przede wszystkim siły przebicia, a tego nie ma nikt oprócz samorządu. Jakie działania podjęliście Panowie Burmistrzowie, Panie Starosto, żeby zostały podjęte konkretne działania w sprawie oczyszczenia Noteci, przy czym nie mam na myśli kosmetyki, która była przeprowadzona na 2 króciutkich odcinkach w najbliższym sąsiedztwie Pana Radka S.władającego dobrami w Chobielinie Dworze (przypadek, że akurat tam? nie sądzę... ).

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Meble kuchenne
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Nowoczesne zabiegi laserowe
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Żel UV 5ml
7,50PLN
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)