Dziś mamy 10 grudnia 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

10 listopada 2019

11 listopada w pamięci przedszkolaków. Dzieci uczą się patriotyzmu

fot. Beata Elwertowska

fot. Beata Elwertowska

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej # Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość.

W przedszkolu uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 7 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Przy pomocy prezentacji multimedialnej, przedszkolaki dowiedziały się, czym jest niepodległość i czym jest jej brak. Krótki rys historyczny pomógł zrozumieć jak ważna jest państwowość naszego kraju.

Dzieci z wszystkich grup z dumą prezentowały przypięte biało – czerwone kotyliony. Część artystyczna była poprzedzona odśpiewaniem hymnu państwowego.

Dzieci z grupy „Wróbelki” zaprezentowały uroczystą inscenizację z okazji Święta naszej Ojczyzny. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i niepodległość oraz miłość do Ojczyzny.

Wykorzystując komunikację alternatywną przedstawiono słynny wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”.

Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.

Następnego dnia tj. w piątek 8 listopada dzieci z przedszkola odwiedziła pani Jola Muzalewska z częścią zespołu Ingenium. Celem tej wizyty był koncert niepodległościowy, który jeszcze bardziej uświetnij obchody Dnia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

materiał: Beata Elwertowska

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Żel UV 5ml
7,50PLN
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Wulkanizacja
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Makijaż ślubny
Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)