Dziś mamy 10 grudnia 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

24 listopada 2019

110 lat OSP w Ciężkowie! Bogu na chwałę, ludziom na ratunek

fot. LZ

fot. LZ

W sobotę 23 listopada mieszkańcy, a szczególnie druhny i druhowie z # Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciężkowie mieli powody do świętowania. Jednostka obchodziła 110-lecie powstania, przywitano także nowy, długo wyczekiwany wóz strażacki.

W uroczystości wzięli udział m.in.: poseł na sejm RP Ewa Kozanecka, kujawsko-pomorski komendant wojewódzki PSP Janusz Halak, dyrektor wykonawczy Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP w Toruniu Piotr Tomaszewski, władze powiatu nakielskiego i gminy Szubin, prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nakle Piotr Adamczewski, komendant PPSP w Nakle Sławomir Reszkowski i wielu innych.

Sobotnia uroczystość była okazją do przekazania jednostce nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który zastąpił 22-letni, wysłużony samochód. Pojazd kosztował łącznie 398 tys. 520 zł i został zakupiony z pieniędzy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – 140 tys. zł, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu – 109 tys. 658 zł i gminy Szubin – 148 tys. 862 zł.

Tego dnia wyróżniono zasłużonych strażaków ochotników. Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali: Hanna Panek i Tomasz Sikorski, Srebrny Medal – Marlena Staszałek, Adam Zakrzewski, Paweł Śliwiński, Sławomir Siołkowski, Łukasz Rogulski i Wacław Miziuła, a odznakę „Strażak Wzorowy” - Tomasz Staszałek i Szymon Karaś. Wszyscy strażacy należą do OSP Ciężkowo.

Ostatnią częścią uroczystości był wernisaż o historii Ciężkowa oraz promocja publikacji na ten sam temat autorstwa Marleny Posadzy.

Oceń artykuł: 16 30

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc drogowa
Bon upominkowy
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Elewacje
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)