Dziś mamy 2 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

24 listopada 2019

110 lat OSP w Ciężkowie! Bogu na chwałę, ludziom na ratunek

fot. LZ

fot. LZ

W sobotę 23 listopada mieszkańcy, a szczególnie druhny i druhowie z # Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciężkowie mieli powody do świętowania. Jednostka obchodziła 110-lecie powstania, przywitano także nowy, długo wyczekiwany wóz strażacki.

W uroczystości wzięli udział m.in.: poseł na sejm RP Ewa Kozanecka, kujawsko-pomorski komendant wojewódzki PSP Janusz Halak, dyrektor wykonawczy Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP w Toruniu Piotr Tomaszewski, władze powiatu nakielskiego i gminy Szubin, prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nakle Piotr Adamczewski, komendant PPSP w Nakle Sławomir Reszkowski i wielu innych.

Sobotnia uroczystość była okazją do przekazania jednostce nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który zastąpił 22-letni, wysłużony samochód. Pojazd kosztował łącznie 398 tys. 520 zł i został zakupiony z pieniędzy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – 140 tys. zł, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu – 109 tys. 658 zł i gminy Szubin – 148 tys. 862 zł.

Tego dnia wyróżniono zasłużonych strażaków ochotników. Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali: Hanna Panek i Tomasz Sikorski, Srebrny Medal – Marlena Staszałek, Adam Zakrzewski, Paweł Śliwiński, Sławomir Siołkowski, Łukasz Rogulski i Wacław Miziuła, a odznakę „Strażak Wzorowy” - Tomasz Staszałek i Szymon Karaś. Wszyscy strażacy należą do OSP Ciężkowo.

Ostatnią częścią uroczystości był wernisaż o historii Ciężkowa oraz promocja publikacji na ten sam temat autorstwa Marleny Posadzy.

Oceń artykuł: 17 30

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasy fiskalne Datecs
1200PLN PROMOCJAPLN
Pomoc drogowa
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Rolery - mezoterapia skóry
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)