Dziś mamy 15 grudnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

14 lipca 2019

100-lecie powstania Policji. Obchody wojewódzkie w Bydgoszczy

fot. KPUW

fot. KPUW

Wojewódzkie obchody Święta Policji w Bydgoszczy miały szczególne uroczysty # charakter z uwagi na przypadającą w tym roku 100. rocznicę powstania Policji Państwowej.

W uroczystości wzięli udział m.in. wiceminister w MSWiA Renata Szczęch, wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, parlamentarzyści z naszego regionu, przedstawiciele lokalnych samorządów, innych służb mundurowych oraz mieszkańcy naszego województwa.

Ten ważny dla policjantów dzień, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu, był okazją do uhonorowania szczególnie zasłużonych funkcjonariuszy. Po mszy świętej, odprawionej w katedrze pw. św. Marcina i Mikołaja, na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy odbył się uroczysty apel, podczas którego szczególnie zasłużeni funkcjonariusze odebrali odznaczenia państwowe i resortowe, a także akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe.

- Państwo polskie wspiera i będzie wspierać policję. Nie słowami, ale konkretnymi działaniami. Tylko w województwie kujawsko-pomorskim dzięki decyzji rządu i współpracy samorządów przywróciliśmy do działania osiem zlikwidowanych przez naszych poprzedników posterunków: w Bukowcu, Dragaczu, Lubrańcu, Lubieniu Kujawskim, Chodczu, Złejwsi Wielkiej, Kamieniu Krajeńskim, Konecku. Wkrótce nowy posterunek zacznie działać w Lisewie w powiecie chełmińskim – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Wojewoda zadeklarował również dalsze działania Rządu na rzecz wzmocnienia Policji.

Rządowy program modernizacji zakłada zainwestowanie w polską policję ponad 9 miliardów złotych. Te pieniądze są przeznaczane na poprawę warunków pracy i nowoczesne wyposażenie funkcjonariuszy. Policja musi być silna, żeby obywatele czuli się bezpiecznie na własnym osiedlu, we własnej gminie czy mieście. I tak się dzieje. Nasz Rząd nie zaprzestanie działań na rzecz wzmocnienia policji – mówił przedstawiciel Rządu w terenie.

List od Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Elżbiety Witek skierowany do funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Policji odczytała wiceminister w MSWiA Renata Szczęch. Szefowa resortu napisała m.in.:

"Tegoroczne święto przypada w wyjątkowych okolicznościach. W tym roku świętujemy setną rocznicę powołania Policji Państwowej, która po latach zaborów stała się symbolem wolnej Polski. Policjanci zapisali piękne karty w historii naszego narodu, wielokrotnie dając wyraz ofiarności i patriotyzmu. Pamiętajcie o tym dziedzictwie i poświęceniu, szczególnie poprzednich pokoleń w walce o wolność oraz niepodległość Polski. Policyjna służba niesie za sobą wiele wyrzeczeń, jest trudna, niejednokrotnie pełniona z narażeniem zdrowia i życia, wymaga odwagi, zaangażowania i poświęcenia, a jednocześnie wysokich kompetencji. By sprostać tym wyzwaniom potrzebne są pasja i poczucie wyjątkowości waszej misji. To one każą wam bezwarunkowo strzec bezpieczeństwa mieszkańców, zdecydowanie reagować by chronić ład i porządek oraz pomagać słabszym i potrzebującym. Jesteśmy dumni z tak pojmowanej służby na rzecz społeczeństwa".

Po części oficjalnej funkcjonariusze zaprosili mieszkańców Bydgoszczy na policyjny festyn na Wyspie Młyńskiej.

materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (7)

  Alex, w dniu 15-07-2019 11:59:25 napisał:

  Na 100 lecie dostałem 300zl brutto premii. Zmotywowany wracam do dalszej służby.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (5)

  Jaś, w dniu 15-07-2019 13:00:37 napisał:

  Dostałem mandat 300 zł. netto i co mam powiedzieć. Przygnębiony wracam do dalszej współpracy.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (1)

  Trepek, w dniu 16-07-2019 08:24:20 napisał:

  Dawniej to było lepiej, wcześniej na emeryturę teraz minimum 25 lat...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Meble kuchenne
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Zabieg parafinowy
Gimnastyka korekcyjna
Wulkanizacja
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Niedziele handlowe w grudniu i 2020 roku. Kiedy sklepy będą otwarte?

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie są gotowi jeszcze na święta. Grudzień to wyjątkowy #miesiąc ze względu na to, że sklepy otwarte będą w trzy niedziele!

(czytaj więcej)
0

Świąteczny szał zakupów. Przez internet czy tradycyjnie? (sonda)

Świąteczny szał zakupowy trwa. W grudniu w sklepach panuje oblężenie, dlatego wiele #osób woli kupić np. prezenty bez wychodzenia z domu, czyli za pomocą internetu. Obie te formy mają swoje plusy i minusy. Jakie zakupy wybieracie?

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)