Dziś mamy 19 maja 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

20 listopada 2018

100-lecie Niepodległości. Patriotyczny klimat w przedszkolu

fot. Jolanta Storzyńska

fot. Jolanta Storzyńska

Małe dziecko swoją postawę patriotyczną kształtuje poprzez budowanie tożsamości i wspólnoty # narodowej. Przedszkolacy z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie już wiele dni wcześniej poznawały dzieje Polski i Polaków, symbole narodowe, wydarzenia historyczne nawiązujące do czasu odzyskania Niepodległości.

Grupa Promyczków wzięła udział w ogólnopolskim konkursie Uczymy Dzieci Programować „100 lat Odzyskania Niepodległości”, aby rozmawiać o wartościach każdego Polaka, każdej Polki: „ Co to znaczy być Polką i Polakiem?”, co to znaczy być patriotą w czasie pokoju?

W przeciągu trzech dni dzieci podejmowały zadania poszerzające wiadomości na temat historii Polski, rozbudzały zainteresowania programowaniem uwzględniając elementy kodowania i robotyki. Dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami z inną grupą przedszkolną, a przez to opanowały umiejętność pracy w zespole, szukały kompromisów i optymalnych rozwiązań.

Kolejnym ważnym wydarzeniem, które dokonało się w naszym przedszkolu było uczestnictwo grup przedszkolnych podczas wspaniałej uroczystości 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę razem z zespołem Ingenium i ludowym Pałuczaczki.Zespół Ingenium, w skład którego wchodzą uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 pod kierownictwem Jolanty Muzalewskiej zaśpiewali pieśni patriotyczne. Utalentowana młodzież porwała dzieci śpiewaniem piosenki „Kocham Cię Polsko” oraz innymi  „Wojenko, wojenko” „Sanitariuszka Małgorzatka”, „Legiony”, „Przybyli ułani”. 

Dziecięcy ludowy zespół Pałuczaczki z grupy Promyczki zatańczył poloneza Kilara, wprowadzając wszystkich w klimat patriotyzmu.
Wprowadzając młode pokolenie w świat wartości i promowania postaw patriotycznych uczymy miłości do Ojczyzny, szerzenia dziedzictwa kulturowego oraz kształtowania twórczych, odpowiedzialnych i świadomych własnej tożsamości obywateli.
Żywa wyobraźnia małego dziecka, duża wrażliwość emocjonalna, zaciekawienie światem sprzyja kształtowaniu obrazu Ojczyzny, który pozostaje na całe życie.

Wychowanie w miłości do Ojczyzny, kultywowaniu polskich tradycji i szacunku do twórców Niepodległej okazało się ważnym elementem nauki na etapie edukacji przedszkolnej.

materiał: Jolanta Storzyńska

Oceń artykuł: 27 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble kuchenne
Kalkulatory
od 6,90PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Test amortyzatorów
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Sprawdzanie świateł
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)