Dziś mamy 4 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

26 maja 2020

100-lecie Bitwy Warszawskiej. Posiadasz archiwalne materiały?

fot. arch.

fot. arch.

Muzeum Ziemi Szubińskiej apeluje o udostępnienie materiałów archiwalnych związanych z #wojną polsko-bolszewicką i udziałem w niej naszych mieszkańców.
Po powstaniu wielkopolskim 1918-1919 część uczestników zrywu, w szeregach Armii Wielkopolskiej, skierowana została na front wojny polsko-bolszewickiej. Muzeum, które posiada bogaty zbiór związany z powstaniem, nie może pochwalić się takim samym dotyczącym wojny o granicę wschodnią II Rzeczpospolitej. We wspomnieniach, szczególnie tych spisywanych po II wojnie światowej, weterani lakonicznie opisywali swój udział w walkach na kresach wschodnich.
 
Liczymy na Państwa pomoc i udostępnienie rodzinnych pamiątek do wykonania kopii. Zebrane materiały uzupełnione o zbiory muzeum i dokumentację szubińskich obchodów rocznicy bitwy warszawskiej posłużą do przygotowania wystawy. Ekspozycja dostępna będzie na szubińskim rynku z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej.
 
Na Państwa odzew czekamy do 15 czerwca. W razie pytań prosimy o kontakt osobisty lub pod nr telefonu 52 384 24 75.
 
Materiał: Kamila Czechowska - Muzeum Ziemii Szubińskiej
Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Ja, w dniu 26-05-2020 19:36:10 napisał:

    A ile płacą za materiały?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Botox i kwas hialuronowy
Siłownia
Tonery Directions
27PLN
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Wypożyczalnia samochodów
Elewacje
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)