Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

10 stycznia 2019

„ Bezpieczeństwo w czasie ferii”. Policjanci odwiedzili najmłodszych

fot.pow

fot.pow

Ferie zimowe to czas beztroskiej zabawy na świeżym powietrzu#, na śniegu, na lodowisku. Nietrudno wtedy o wypadek. Dzieci często zapominają o bezpiecznym zachowaniu się podczas tych zabaw.

Aby je uczulić  09.01.2019r w Samorządowym Przedszkolu nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie zajęcia z dziećmi prowadzili policjanci Komendy  Powiatowej  Policji w Nakle n. Notecią – sierż. szt. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Pilch.  W trakcie spotkania dzieci miały okazję przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zasady bezpiecznego poruszania się na przejściach dla pieszych.   Przedszkolaki utrwaliły znaczenie wybranych znaków drogowych, umożliwiających bezpieczne przechodzenie  na drugą stronę jezdni, również w miejscach , w których  nie ma pasów i sygnalizacji świetlnej.

Dzieci  aktywnie brały udział w spotkaniu oraz chętnie odpowiadały na pytania policjantów. Bezpieczeństwo dzieci na drodze, nie tylko podczas ferii, ale na co dzień jest bardzo ważne , dlatego też warto często przypominać o podstawowych zasadach poruszania się pieszych po drogach i obowiązkowym noszeniu elementów odblaskowych.

Spotkanie z policjantami to element profilaktyki, aby rozpoczynające się ferie upłynęły zdrowo i bezpiecznie.  Naszym gościom sierż. szt. Zofii Wrzeszcz i sierż. szt. Marcinowi Pilch dziękujemy za bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

materiał: Samorządowe Przedszkole nr3 im. W. Chotomskiej w Szubinie.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Krzesło młodzieżowe
Makijaż na każdą okazję
Pomoc drogowa
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Meble kuchenne
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)