Dziś mamy 22 kwietnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

29 października 2018

„Złota polska jesień różne ma kolory”. Przedszkolaki poszukiwały jej oznak

fot.pow

fot.pow

Dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie z grupy „Tygryski”# przez cały październik szukały oznak jesieni.

Podczas spacerów i pobytu w ogrodzie podziwiały zmieniający się krajobraz. Korzystały również z pięknej pogody bawiąc się darami natury oraz tworząc dla Pani Jesieni ciepły szal z kolorowych liści. Właśnie ta pora roku  jest okresem obfitych zbiorów owoców i warzyw. W warzywniakach dzieci oglądały zebrane z sadu owoce i z pól warzywa, utrwalały ich nazwy oraz wygląd. Za pomocą zmysłów: węchu, smaku i dotyku  rozpoznawały owoce, z których zrobiły sałatkę owocową  oraz warzywa niezbędne np. do wykonania pysznej zupki. Teraz przedszkolaki wiedzą, że należy spożywać owoce i warzywa w dużej ilości, i w każdej postaci. W sali przedszkolnej zgromadziliśmy w kąciku dary jesieni, które podczas zabaw badawczych niejednokrotnie zadziwiły dzieci. Posłużyły one przedszkolakom do poznawania pojęć matematycznych, segregacji i klasyfikacji wg różnych kryteriów, czy też układania rytmów. Tygryski wiedzą, że zdrowia należy szukać także w sporcie i wspólnych zabawach na świeżym powietrzu. Gdy pogoda nie dopisywała, korzystaliśmy z ciekawej pomocy interaktywnej, którą jest „magiczny dywan” w naszym przedszkolu. Podczas deszczowych dni mogliśmy kontynuować zabawę z kolorowymi listkami oraz wybrać się na poszukiwanie jadalnych grzybków. Szukaliśmy także babiego lata z pajączkami . Wiemy jakie zwierzęta przygotowują się powoli do nadejścia zimy.  Dużo się nauczyliśmy, ale najcenniejszą umiejętnością jest obserwacja naszej pięknej polskiej jesieni, na którą będziemy musieli znowu czekać cały rok.

Materiał: Maria Berendt

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)