Dziś mamy 22 października 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
03 października 2018

„Terytorialsi” złożyli przysięgę. Młodzież wśród zaproszonych gości

fot. Sekcja komunikacji społecznej, 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej

fot. Sekcja komunikacji społecznej, 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej

30 września na zaproszenie Dowódcy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej #płk. Krzysztofa Stańczyka uczniowie kadeci klas wojskowych II i IIITL ZSP w Szubinie uczestniczyli na Rynku Staromiejskim w Toruniu w pierwszej uroczystej przysiędze żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej 81. batalionu lekkiej piechoty.

Motto przewodnie Wojsk OT „Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko” stało się jeszcze bliższe uczniom mundurowym, gdyż ramię w ramię stanęli przy żołnierzach „Terytorialsach”, którzy jako pierwsi w województwie Kujawsko-Pomorskim dostąpili zaszczytu po 16 dniach intensywnego szkolenia powtórzenia za swoim Dowódcą w obecności zaproszonych gości i licznie zgromadzonych rodzin słów roty przysięgi. Brzmiały one: „Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny, w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg”.  Licznej reprezentacji uczniów kadetów naszej szkoły przewodziła Dyrektor Pani Alicja Jaśkowiak wraz z nauczycielami – wychowawcami klas wojskowych IIITL Anetą Szudy i ITL mjr. rez. Jarosławem Odrobińskim. Korzystając z obecności na ręce Dowódcy Brygady płk. Stańczyka Pani Dyrektor przekazała adres okolicznościowy w imieniu całej społeczności szkolnej.

W ten oto sposób dzięki rozpoczętej współpracy z Dowódcą 8 K-P Brygady OT mogliśmy „na żywo” być świadkami historycznego wręcz wydarzenia. Pierwszej przysięgi wojskowej naszym Regionie żołnierzy OT, uczestniczyć w ceremonii przeprowadzonej zgodnie z Ceremoniałem wojskowym. Realizowane zajęcia w szkole z edukacji wojskowej zamiast w klasie tym razem odbyły się na Rynku w Toruniu. Gratulujemy wszystkim żołnierzom TSW 81. batalionu lekkiej piechoty udanej uroczystości i życzymy dalszych sukcesów w służbie.

materiał: Zespół ds. promocji szkoły     

Oceń artykuł: 9 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Żel UV 5ml
7,50PLN
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
SALON - ASPEN
Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
Meble łazienkowe
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Meble kuchenne
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)