Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

24 maja 2019

„Szubin - nasza mała ojczyzna”. III edycja gry miejskiej

fot.pow

fot.pow

W środę, 22 maja 2019 r. dzieci z grup: Biedronki, Żabki i Motylki ze Szkoły Podstawowej# nr 2 w Szubinie uczestniczyły w trzeciej edycji gry miejskiej „Szubin – nasza mała ojczyzna”. Gra została zorganizowana, by stworzyć dzieciom okazję do spotkania z przedstawicielami miejscowych instytucji i społecznością lokalną.

Przedszkolaki z samego rana udały się do Urzędu Miejskiego, gdzie stworzyły plakaty zachęcające do odwiedzenia Szubina. Następnie wybrały się do Szubińskiego Domu Kultury, w którym odwiedziły wystawę p. Piotra Czyża i odszukały wybraną grafikę. W Rejonowej Bibliotece Publicznej czekało na nich kolejne ważne zadanie – odszukanie książki „Szubin – Spacer z historią w tle” autorstwa Pani Kamili Czechowskiej i odpowiedź na pytanie: Kto był fundatorem zamku w Szubinie? Z RBP wyruszyliśmy do Muzeum Ziemi Szubińskiej, w którym należało znaleźć eksponat wagi i oszacować ile ma lat. Ostatnim wyzwaniem, którego się podjęły było prawdziwe szkolenie strażackie w Ochotniczej Straży Pożarnej.

Część finałowa odbyła się na Ruinach Zamku Sędziwoja. Czekały tam na dzieci dwa zadania – ułożenie flagi Szubina oraz rozwiązanie łamigłówek fotograficznych dotyczących Szubina. Po wykonaniu wszystkich prac przedszkolaki uzyskały wskazówkę dotyczącą miejsca zakopania skrzyni ze skarbami.

materiał: Magda Błażyńska

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Oczyszczanie twarzy
Usługi transportowe
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Meble kuchenne
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Blacharstwo
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)