Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

24 maja 2019

„Szubin - nasza mała ojczyzna”. III edycja gry miejskiej

fot.pow

fot.pow

W środę, 22 maja 2019 r. dzieci z grup: Biedronki, Żabki i Motylki ze Szkoły Podstawowej# nr 2 w Szubinie uczestniczyły w trzeciej edycji gry miejskiej „Szubin – nasza mała ojczyzna”. Gra została zorganizowana, by stworzyć dzieciom okazję do spotkania z przedstawicielami miejscowych instytucji i społecznością lokalną.

Przedszkolaki z samego rana udały się do Urzędu Miejskiego, gdzie stworzyły plakaty zachęcające do odwiedzenia Szubina. Następnie wybrały się do Szubińskiego Domu Kultury, w którym odwiedziły wystawę p. Piotra Czyża i odszukały wybraną grafikę. W Rejonowej Bibliotece Publicznej czekało na nich kolejne ważne zadanie – odszukanie książki „Szubin – Spacer z historią w tle” autorstwa Pani Kamili Czechowskiej i odpowiedź na pytanie: Kto był fundatorem zamku w Szubinie? Z RBP wyruszyliśmy do Muzeum Ziemi Szubińskiej, w którym należało znaleźć eksponat wagi i oszacować ile ma lat. Ostatnim wyzwaniem, którego się podjęły było prawdziwe szkolenie strażackie w Ochotniczej Straży Pożarnej.

Część finałowa odbyła się na Ruinach Zamku Sędziwoja. Czekały tam na dzieci dwa zadania – ułożenie flagi Szubina oraz rozwiązanie łamigłówek fotograficznych dotyczących Szubina. Po wykonaniu wszystkich prac przedszkolaki uzyskały wskazówkę dotyczącą miejsca zakopania skrzyni ze skarbami.

materiał: Magda Błażyńska

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa hal
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Makijaż na każdą okazję
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Budowa domu pod klucz
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)