Dziś mamy 4 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

08 kwietnia 2020

„Różowy Księżyc” zagościł na niebie. Największa pełnia w roku

fot. archiwum

fot. archiwum

W ciągu ostatniej nocy Księżyc wyglądał zjawiskowo. Na niebie mogliśmy #obserwować Różową Pełnią. Macie zdjęcia? Przyślijcie na kontakt@powiat24.pl

Była to największa i najjaśniejsza pełnia Księżyca w tym roku. Do takiej sytuacji dochodzi, kiedy Księżyc znajduje się w perygeum, czyli w punkcie położonym najbliżej Ziemi na swojej eliptycznej orbicie. Co należy zaznaczyć, barwa księżyca w czasie pełni się nie zmienia, jak mogłaby na to wskazywać sama nazwa. Swój kolor zawdzięcza kwitnącym na początku wiosny kwiatom, które zabarwiają się na różowo.

Pełnię Różowego Księżyca zaobserwować można była już od godzin wieczornych 7 kwietnia, natomiast do punktu kulminacyjnego doszło 8 kwietnia o godzinie 4:35

Obserwowaliście to ciekawe zjawisko? Czekamy na Wasze zdjęcie na kontakt@powiat24.pl

- Godz. 5:51. Zdjęcie nie najlepszej jakości ale widok był przepiękny – napisał w mailu do nas autor powyższego zdjęcia - Godz. 5:51. Zdjęcie nie najlepszej jakości ale widok był przepiękny – napisał w mailu do nas autor powyższego zdjęcia

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (2)

    Astronom, w dniu 08-04-2020 16:04:02 napisał:

    Ta różowość od kwiatów to chyba primaaprilisowy żart.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Narożniki
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Nowoczesne zabiegi laserowe
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Zabieg parafinowy
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)