Dziś mamy 24 czerwca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 kwietnia 2019

„Przedszkolaki wiedzą , jak dbać o zdrowie”. Promowano zdrowy styl życia

fot. pow

fot. pow

Dnia 03.04.2019r przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr3 im. W. Chotomskiej w Szubinie# spotkały się z panią Patrycją Machoń z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Nakle nad Notecią.

Tematem spotkania było promowanie zdrowego stylu życia, stwarzanie okazji do dokonywania przez dziecko stosownych do wieku wyborów zdrowotnych .  W trakcie zabaw dzieci miały okazje  wykazać się wiedzą na temat piramidy zdrowego żywienia, znajomości produktów niezbędnych do zdrowego i prawidłowego rozwoju organizmu człowieka. W trakcie spotkania przedszkolaki dowiedziały się , że rzeczą niezmiernie ważną dla dobrego zdrowia jest  również aktywność fizyczna.  Zajęcia wzbudziły u dzieci ogromne zainteresowanie i wszyscy obiecali jeść zdrowe posiłki i spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu.

W bieżącym roku szkolnym przedszkolaki wielokrotnie brały udział  w akcjach i programach proponowanych przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Nakle nad Notecią – „ Czyste powietrze wokół nas” , „ Chroń się przed kleszczami wszelkimi sposobami „ , to niektóre z nich.  Podejmowane działania mają na celu wzmacnianie działań edukacyjno- wychowawczych wobec dzieci przedszkolnych, umacnianie kształtowanych u dzieci kompetencji zdrowotnych , świadomości prozdrowotnej.

Dziękujemy pani Patrycji Machoń za ciekawe i pouczające zajęcia . Dzięki spotkaniom  przedszkolaki  miały okazję, przy dobrej zabawie,  poszerzyć  swoją  wiedzę  na temat dbałości o swoje zdrowie i właściwy tryb życia.

Materiał: Samorządowe Przedszkole nr3 im. W . Chotomskiej w Szubinie, zespół ds. profilaktyki

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Meble młodzieżowe systemowe
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Sprzedaż opon
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)