Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

06 kwietnia 2019

„Przedszkolaki wiedzą , jak dbać o zdrowie”. Promowano zdrowy styl życia

fot. pow

fot. pow

Dnia 03.04.2019r przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr3 im. W. Chotomskiej w Szubinie# spotkały się z panią Patrycją Machoń z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Nakle nad Notecią.

Tematem spotkania było promowanie zdrowego stylu życia, stwarzanie okazji do dokonywania przez dziecko stosownych do wieku wyborów zdrowotnych .  W trakcie zabaw dzieci miały okazje  wykazać się wiedzą na temat piramidy zdrowego żywienia, znajomości produktów niezbędnych do zdrowego i prawidłowego rozwoju organizmu człowieka. W trakcie spotkania przedszkolaki dowiedziały się , że rzeczą niezmiernie ważną dla dobrego zdrowia jest  również aktywność fizyczna.  Zajęcia wzbudziły u dzieci ogromne zainteresowanie i wszyscy obiecali jeść zdrowe posiłki i spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu.

W bieżącym roku szkolnym przedszkolaki wielokrotnie brały udział  w akcjach i programach proponowanych przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Nakle nad Notecią – „ Czyste powietrze wokół nas” , „ Chroń się przed kleszczami wszelkimi sposobami „ , to niektóre z nich.  Podejmowane działania mają na celu wzmacnianie działań edukacyjno- wychowawczych wobec dzieci przedszkolnych, umacnianie kształtowanych u dzieci kompetencji zdrowotnych , świadomości prozdrowotnej.

Dziękujemy pani Patrycji Machoń za ciekawe i pouczające zajęcia . Dzięki spotkaniom  przedszkolaki  miały okazję, przy dobrej zabawie,  poszerzyć  swoją  wiedzę  na temat dbałości o swoje zdrowie i właściwy tryb życia.

Materiał: Samorządowe Przedszkole nr3 im. W . Chotomskiej w Szubinie, zespół ds. profilaktyki

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi transportowe
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Rolery - mezoterapia skóry
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Meble łazienkowe
Gimnastyka korekcyjna
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Makijaż na każdą okazję
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)