Dziś mamy 14 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

11 listopada 2019

„Pamięci naszych bohaterów”. Odsłonięto pamiątkowe tablice

fot. MM

fot. MM

10 listopada na placu remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w # Rynarzewie rozpoczęła się uroczystość związana z odsłonięciem pamiątkowych tablic poświęconych Powstańcom Wielkopolskim i jednocześnie mieszkańcom Rynarzewa.

Rok 2019 jest dla Rynarzewa wyjątkowo ważnym rokiem obfitującym w historyczne daty. 720 lat temu książę kujawski, późniejszy Król Polski Władysław Łokietek zezwolił rycerzowi Henrykowi na lokację miejsca swojej własności Rynarzewa. 100 lat temu o Rynarzewo toczyły się zacięte boje podczas powstania wielkopolskiego.

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości strażacy oraz zaproszeni goście zgromadzili się przed remizą OSP, by świętować historyczne wydarzenia związane z ich miejscowością. OSP w Rynarzewie realizowała projekt „Pamięci naszych bohaterów”.

System informacji wizualnej dla upamiętnienia 100 rocznicy powstania wielkopolskiego w ramach publicznego zadania „Pielęgnacja kulturowego dziedzictwa kraju i regionu, w tym podtrzymywanie pamięci o powstaniu”. Projekt finansowany jest przez powiat nakielski, a widomym jego efektem są trzy tabliczki, które będą informować o bohaterskich powstańcach służących w szeregach OSP Rynarzewo.

Tym sposobem upamiętniono takie postacie jak Kazimierz Tomaszewski, Tadeusz Adamczewski oraz Władysław Szulc, któremu poświęcona została tablica zamieszczona na budynku remizy. Jej odsłonięcia dokonali starosta nakielski Tadeusz Sobol oraz prezes miejscowej OSP Jan Kinka.

Tego dnia odsłonięto również pozostałe tablice, które zostały umieszczone na posesjach mieszkańców. Osoby uczestniczące w uroczystości musiały się więc udać na mały spacer po Rynarzewie, by dokonać ich symbolicznego odsłonięta. Delegacje złożyły również wiązanki kwiatów oraz zapaliły znicze pod powstańczym obeliskiem.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Meble łazienkowe
Oczyszczanie twarzy
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Żel UV 5ml
7,50PLN
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Waga dziecka w pierwszych miesiącach życia. Sprawdź, na co zwrócić uwagę

To, ile niemowlę waży, potrafi powiedzieć bardzo wiele o stanie jego zdrowia i o tym, #czy rozwój maluszka przebiega prawidłowo. Dlatego chcąc w porę zapobiegać ewentualnym problemom zdrowotnym dziecka tak ważne jest, żeby systematycznie kontrolować jego wagę. Porad udziela położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)