Dziś mamy 9 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

11 listopada 2019

„Pamięci naszych bohaterów”. Odsłonięto pamiątkowe tablice

fot. MM

fot. MM

10 listopada na placu remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w # Rynarzewie rozpoczęła się uroczystość związana z odsłonięciem pamiątkowych tablic poświęconych Powstańcom Wielkopolskim i jednocześnie mieszkańcom Rynarzewa.

Rok 2019 jest dla Rynarzewa wyjątkowo ważnym rokiem obfitującym w historyczne daty. 720 lat temu książę kujawski, późniejszy Król Polski Władysław Łokietek zezwolił rycerzowi Henrykowi na lokację miejsca swojej własności Rynarzewa. 100 lat temu o Rynarzewo toczyły się zacięte boje podczas powstania wielkopolskiego.

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości strażacy oraz zaproszeni goście zgromadzili się przed remizą OSP, by świętować historyczne wydarzenia związane z ich miejscowością. OSP w Rynarzewie realizowała projekt „Pamięci naszych bohaterów”.

System informacji wizualnej dla upamiętnienia 100 rocznicy powstania wielkopolskiego w ramach publicznego zadania „Pielęgnacja kulturowego dziedzictwa kraju i regionu, w tym podtrzymywanie pamięci o powstaniu”. Projekt finansowany jest przez powiat nakielski, a widomym jego efektem są trzy tabliczki, które będą informować o bohaterskich powstańcach służących w szeregach OSP Rynarzewo.

Tym sposobem upamiętniono takie postacie jak Kazimierz Tomaszewski, Tadeusz Adamczewski oraz Władysław Szulc, któremu poświęcona została tablica zamieszczona na budynku remizy. Jej odsłonięcia dokonali starosta nakielski Tadeusz Sobol oraz prezes miejscowej OSP Jan Kinka.

Tego dnia odsłonięto również pozostałe tablice, które zostały umieszczone na posesjach mieszkańców. Osoby uczestniczące w uroczystości musiały się więc udać na mały spacer po Rynarzewie, by dokonać ich symbolicznego odsłonięta. Delegacje złożyły również wiązanki kwiatów oraz zapaliły znicze pod powstańczym obeliskiem.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Narożniki
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO300
1299PLN PROMOCJAPLN
Masaż gorącymi kamieniami
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)