Dziś mamy 16 lutego 2019, sobota, imieniny obchodzą:

08 lutego 2018

„Pączkowa” akcja dla kościoła. W produkcję włączyło się wiele osób

fot. LK

fot. LK

5250 pączków – tyle w ciągu jednej nocy nasmażyli mieszkańcy Królikowa. Produkcja ruszyła już #w środę 7 lutego 2018 roku, by rankiem w Tłusty Czwartek, móc rozprowadzać świeże słodkości. Dochód z akcji przeznaczony został na odbudowę kościoła w Ciężkowie.

Pomysł na pieczenie pączków pojawił się już kilka miesięcy temu. Przypomnieć należy, że każde sołectwo parafii Słupy włączyło się w akcję sprzedaży ciast. A mieszkańcy Królikowa, ponieważ mają już wprawę w pieczeniu pączków (co roku sprzedają je w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy) pomyśleli, że z okazji Tłustego Czwartku usmażą i rozprowadzą w parafii i nie tylko, właśnie pączki. Lawina zamówień ruszyła – pączki trafiły do osób prywatnych, szkół, firm, instytucji kulturalnych... W produkcję włączyło się 35 osób, a ci, którzy nie czuli się na siłach, by smażyć, wsparli akcję finansowo. - Jeszcze nie zaczęła się sprzedaż, a już mieliśmy 2900 zł na odbudowę naszego kościoła – mówi sołtys Królikowa Elżbieta Katafiasz. To właśnie ofiara od mieszkańców wsi, którzy z różnych powodów pączków nie smażyli.

Jednym z punktów produkcyjnych było gospodarstwo agroturystyczne Elżbiety i Zbigniewa Katafiasz. Tam pracowali: Alicja Berka, Halina i Stanisław Świderscy, Kamila Waroszewska, Agnieszka i Kamila Grochala, Ewa Fatyga, Renata Łukaszewicz, Ewa i Krzysztof Smorga, Elżbieta, Zbigniew i Krzysztof Katafiasz, Małgorzata Żebrowska, Krystyna Brzykcy, Halina Łukaszewicz i Michał Jółkowski. Nie brakowało także pojedynczych domów, w których całą noc ciężko pracowano – pączki smażyły: Irena Berka, Anna Kujawa, Maryla Marciniak, Marzena Przychodzeń, Urszula Jeł, Iwona Lewczyńska, Wanda i Katarzyna Maciejewskie oraz Janina Sęga. Były także i panie, które chciały pozostać anonimowe. We wszystkich tych „cukierniach” atmosfera była bardzo miła. Kobiety i mężczyźni z uśmiechami na twarzach przygotowywali smakołyki. Jak mówią, pączkowej akcji na tak wielką skalę jeszcze w Królikowie nie było.

Podczas akcji udało się pozbierać 13 tys. 380 zł. Cala kwota została przekazana na odbudowę kościoła w Ciężkowie.

Oceń artykuł: 17 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (17) Zgłoś naruszenie zasad

  • 7 (17)

  Krzysztof Kroczka, w dniu 08-02-2018 12:27:41 napisał:

  Wyrazy szacunku!

  odpowiedz

  • 3 (13)

  E&K, w dniu 08-02-2018 14:33:49 napisał:

  Jedliśmy, przepyszne

  odpowiedz

  • 0 (24)

  asd, w dniu 08-02-2018 18:35:12 napisał:

  ciekawe czy badania sanepidowskie mają

  odpowiedz

  • 1 (1)

  mieszkaniec, w dniu 08-02-2018 20:27:40 napisał:

  Koszt wynajmu prywatnego eksperta w obronie pana Jacka kosztuje paniom z Królikowa dziękujemy zo trud pieczenia pączków i rozprowadzenie jeden ekspert to mało prawda musi być po naszej stronie.

  odpowiedz

  • 3 (11)

  MR, w dniu 08-02-2018 21:50:31 napisał:

  super inicjatywa i świetny wynik :)

  odpowiedz

  • 8 (12)

  Mieszkaniec, w dniu 09-02-2018 10:20:17 napisał:

  Koleś zastanów się co piszesz chłopak poświęca swój czas żeby zrobić coś dla innych a nie siedzi przed telewizorem lub komputerem z zołożynymi rękami i krytykuje innych jak zapewne robisz to ty a już napewno nie jest brudasem i pijakiem.

  odpowiedz

  • 5 (9)

  Katolik, w dniu 09-02-2018 11:56:18 napisał:

  Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Jak się komuś nie podoba, niech to zachowa dla siebie. Jak zwykle niezadowolonych nie brakuje. Za swoje niepowodzenia życiowe chcą się wykazać na forum i oczywiście anonimowo, bo odwagi brakuje. Inicjatywa świetna, ta Wspólnota to prawdziwy Kościół; a pączki znakomite :)

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Zenon, w dniu 09-02-2018 18:47:17 napisał:

  Zakupiłem te pyszności, i mam świadomość, że moje złotówki dobrze wydałem. Gratuluję pomysłu i dziękuję Paniom za trud! Były pyszne! Takie smaki pamiętam z dzieciństwa!

  odpowiedz

  • 7 (7)

  limonka, w dniu 10-02-2018 10:20:30 napisał:

  Szkoda tylko,że nie wspomniano o drugiej też tak licznej ekipie,która smażyła pączki w mieszkaniu pani Teresy Maciejewskiej.Panie upiekły ponad 2 tysiące pączków.

  odpowiedz

  • 5 (5)

  heniek, w dniu 10-02-2018 12:00:16 napisał:

  Z informacji przekazanych od mieszkańców Królikowa wynika iż pączki charytatywnie na odbudowę kościoła zaangażowało się 35 osób podzielonych na 5 grup a doceniono tylko Sołtys Królikowa czy reszta się nie liczy czy publiczne zbieranie punktów przed wyborami.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Mieszkanka, w dniu 10-02-2018 13:30:37 napisał:

  Niektóre z tych pań chciały pozostać anonimowe i nie chciały by wspominać o nich publicznie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 2 (8)

  klubowiczka, w dniu 10-02-2018 19:37:06 napisał:

  raczej pani sołtys powinna być "anonimowa" a nie jak zawsze być na pierwszym miejscu...chyba czas na zmianę sołtysa

  odpowiedz

  • -1 (3)

  tttppp, w dniu 11-02-2018 12:41:06 napisał:

  Pączki przepyszne , inicjatywa Wielka,wszystkim, którzy smażyli pączki wielkie dzięki, Panią sołtys i całe zespoły od smażenia cudów pozdrawiamy

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Drobne naprawy
Sprawdzanie świateł
MEBLE PIOTR PASIEKA
Zabiegi dla panów
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Zabieg parafinowy
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)