Dziś mamy 22 lipca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
28 marca 2018

„Kto ty jesteś? Polak mały”. Jury wyróżniło troje dzieci

fot. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

fot. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

W Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie został rozstrzygnięty konkurs wiersza #patriotycznego pn. „Kto ty jesteś? Polak mały”.

Celem konkursu było pielęgnowanie postaw patriotycznych poprzez popularyzowanie poezji opiewającej piękno naszej Ojczyzny oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci. Przedszkolaki miały możliwość promowania własnych talentów w przyjaznej atmosferze rywalizacji, jak również ukazywać kulturę i piękno języka polskiego wśród najmłodszych.

W konkursie wzięły udział dzieci 4 i 5-letnie z naszego przedszkola. Treść wierszy była różnorodna i dotyczyła umiłowania naszej ojczyzny oraz rodziny. Recytowane wiersze pochwalały także piękno polskiej przyrody i krajobrazu charakterystycznego dla naszego kraju. Bycie Polką czy Polakiem to ogromna duma i odpowiedzialność. Oceny umiejętności recytatorskich dokonało jury powołane przez organizatorów: p. dyr. I. Mastalerz, logopeda p. I. Szpotańska oraz I. Matusiak. Jury wzięło pod uwagę dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie oraz interpretację wiersza, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, ubiór). W konkursie wzięło udział 10 dzieci wytypowanych w drodze grupowych eliminacji z 7 grup przedszkolnych. W przerwie na obrady jury dzieci miały możliwość zapoznania się z Przedszkolnym Kodeksem Postaw Patriotycznych, który uwzględniał wypracowane wartości patriotyczne ważne dla szubińskich przedszkolaków z „dwójki”. Kodeks został zaakceptowany i przyjęty przez dzieci oraz pracowników przedszkola. Oczekiwanie na werdykt umiliły również dzieciom „Gumisie” i „Tygryski” występami wokalnymi.

Jury ogłosiło wyniki i wyróżniło troje dzieci: Laurę Szydłowską, Krzysztofa Przybylskiego oraz Huberta Bielawę, którzy otrzymali wyróżnienia i pamiątkowe książeczki o treści patriotycznej. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za uczestnictwo w konkursie oraz kolorowanki patriotyczne. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i pięknej recytacji.

Materiał: Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Skup i sprzedaż części
Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Pokój dzienny/ jadalnia
STOŁY I KRZESŁA
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)