Dziś mamy 21 stycznia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 marca 2018

„Kto ty jesteś? Polak mały”. Jury wyróżniło troje dzieci

fot. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

fot. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

W Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie został rozstrzygnięty konkurs wiersza #patriotycznego pn. „Kto ty jesteś? Polak mały”.

Celem konkursu było pielęgnowanie postaw patriotycznych poprzez popularyzowanie poezji opiewającej piękno naszej Ojczyzny oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci. Przedszkolaki miały możliwość promowania własnych talentów w przyjaznej atmosferze rywalizacji, jak również ukazywać kulturę i piękno języka polskiego wśród najmłodszych.

W konkursie wzięły udział dzieci 4 i 5-letnie z naszego przedszkola. Treść wierszy była różnorodna i dotyczyła umiłowania naszej ojczyzny oraz rodziny. Recytowane wiersze pochwalały także piękno polskiej przyrody i krajobrazu charakterystycznego dla naszego kraju. Bycie Polką czy Polakiem to ogromna duma i odpowiedzialność. Oceny umiejętności recytatorskich dokonało jury powołane przez organizatorów: p. dyr. I. Mastalerz, logopeda p. I. Szpotańska oraz I. Matusiak. Jury wzięło pod uwagę dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie oraz interpretację wiersza, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, ubiór). W konkursie wzięło udział 10 dzieci wytypowanych w drodze grupowych eliminacji z 7 grup przedszkolnych. W przerwie na obrady jury dzieci miały możliwość zapoznania się z Przedszkolnym Kodeksem Postaw Patriotycznych, który uwzględniał wypracowane wartości patriotyczne ważne dla szubińskich przedszkolaków z „dwójki”. Kodeks został zaakceptowany i przyjęty przez dzieci oraz pracowników przedszkola. Oczekiwanie na werdykt umiliły również dzieciom „Gumisie” i „Tygryski” występami wokalnymi.

Jury ogłosiło wyniki i wyróżniło troje dzieci: Laurę Szydłowską, Krzysztofa Przybylskiego oraz Huberta Bielawę, którzy otrzymali wyróżnienia i pamiątkowe książeczki o treści patriotycznej. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za uczestnictwo w konkursie oraz kolorowanki patriotyczne. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i pięknej recytacji.

Materiał: Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Meble łazienkowe
Drukarka fiskalna Epson
2950PLN PROMOCJA 2 LATA GWARANCJIPLN
Nowoczesne zabiegi laserowe
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
MEBLE PIOTR PASIEKA
Meble łazienkowe
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)