Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

05 marca 2019

„Ja żołnierz Wojska Polskiego...” Delegacja mundurowa na przysiędze

fot.pow

fot.pow

Dnia 2.03.2019r., na zaproszenie Dowódcy 100 batalionu łączności w Wałczu# ppłk. Sebastiana Trojanowskiego delegacja uczniów kadetów klasy wojskowej I i IITL z ZSP im. prof. E. Chroboczka na czele z Dyrektor P. Alicją Jaśkowiak wraz z nauczycielem edukacji wojskowej i wychowawcą klasy ITL mjr. rez. Jarosławem Odrobińskim, wzięła udział w uroczystej przysiędze wojskowej I turnusu Służby Przygotowawczej 2019r. w Wałczu.

Zgromadzeni na placu apelowym „nowowcieleni” żołnierze powtórzyli za swoim Dowódcą w obecności najbliższej rodziny i zaproszonych gości słowa roty przysięgi. Brzmiały one: „Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny, w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg”. Korzystając z obecności w gronie zaszczytnych gości Pani Dyrektor przekazała ppłk. Trojanowskiemu adres okolicznościowy. Dzięki podjętej współpracy z Dowódcą 100 bł mogliśmy „na żywo” uczestniczyć po przysięgach żołnierzy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Toruniu i w Bydgoszczy w kolejnej przysiędze, tym razem w Garnizonie Wałcz. Po uroczystości uczniowie mieli okazję obejrzeć punkty pokazowe ze sprzętem będącym na wyposażeniu batalionu oraz skosztować żołnierskiej grochówki w polowej stołówce (pod namiotem).

materiał: Agnieszka Bubczyk

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)