Dziś mamy 19 maja 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2018

„Cztery pory roku …”. Kujawy i Pomorze oczami mieszkańców

fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

"Cztery pory roku w województwie kujawsko-pomorskim" – kolejna edycja konkursu # fotograficznego za nami. Najlepsze zdjęcia twórców z naszego regionu opublikowane zostały w albumie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Laureaci spotkali się w urzędzie wojewódzkim.

"Jest to bardzo udany produkt. Kolejna edycja albumu to 3 tys. sztuk, które trafią nie tylko do naszego regionu, ale także w świat, na przykład za pośrednictwem lokalnych konsulów honorowych. Dzięki szerokiej formule konkursu do publikacji trafiają zdjęcia z każdego zakątka regionu, który jest wyjątkowo piękny i mamy się czym pochwalić. Dziękuję również Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu za dofinansowanie wydania tego albumu, który w przyszłym roku będzie ambasadorem urzędu wojewódzkiego i naszego regionu" – powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Konkurs organizowany jest od 2009 r. Do 2013 roku nosił tytuł "Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego", a w albumie prezentowane były wyłącznie walory przyrodnicze i krajobrazowe województwa. W latach 2014-2016 formułę konkursu i albumu wzbogacono o dodatkową tematykę - "Przyroda i architektura województwa kujawsko-pomorskiego", natomiast edycja w 2017 i 2018 r. została zrealizowana pod tytułem "Cztery pory roku w województwie kujawsko-pomorskim". Wyróżnieniem dla zwycięzców jest publikacja zwycięskiej pracy bądź prac i nazwiska autora w albumie, a jego egzemplarz to nagroda, którą laureaci otrzymują podczas corocznej uroczystości w urzędzie wojewódzkim.

W czasie trwania konkursu autorzy zdjęć – mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego – publikują swoje prace na specjalnie utworzonej stronie internetowej. Na fotografiach prezentowane są walory przyrody i krajobrazu Kujaw i Pomorza ukazane przez pryzmat zmieniających się pór roku. Podczas tegorocznej edycji komisja konkursowa (członkowie związków fotografów) oceniła ponad 1600 zdjęć 146 autorów. Do publikacji zakwalifikowane zostały 252 prace 71 twórców. Wśród nich są dorośli, dzieci i młodzież. Wydanie albumu zostało sfinansowane ze środków Wojewody Kujawsko-Pomorskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu

"To kolejny album, od którego zaczęła się moja zawodowa przygoda z przyrodą województwa kujawsko-pomorskiego. Wcześniejsze wydania pozwoliły na zainteresowanie się regionem, dotarcie do różnych ciekawych miejsc uwiecznionych na Państwa zdjęciach. To, co robicie dla promocji naszego regionu jest naprawdę godne podziwu. Jest mi miło, że mogliśmy dofinansować to przedsięwzięcie. Gratuluję i dziękuję" – mówił Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Toruniu Dariusz Wrzos.

Wśród nagrodzonych prac są zdjęcia pana Tomasza Leśniewskiego i Jerzego Napierały. Prace mieszkańców naszego powiatu (gmina Kcynia) znalazły się w publikacji prezentowanej przez wojewodę. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

materiał: K-P Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (4)

  Leśny, w dniu 07-12-2018 10:13:02 napisał:

  Z Kcyni nagrodzony został również wychowanek Zakładu Poprawczego Adrian Olkowski ,który fotografował w rezerwacie Grocholin

  odpowiedz

  • 11 (11)

  Anna, w dniu 10-12-2018 11:55:57 napisał:

  A z Szubina kolejny raz nagrodzona została Zosia Fojucik, o której też zapomniano wspomnieć. Brawo dla młodej, utalentowanej Zosi. Pozdrawiam.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Blacharstwo
Krzesło młodzieżowe
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Meble pokojowe
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Masaż leczniczy
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)